بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس

بهترین اندیکاتور برای ورود و خروج

بهترین اندیکاتور سیگنال‌ دهی فارکس کدام است؟ اندیکاتور سیگنال دهی فارکس جزو ابزارهای پیشرفته‌ می‌باشد که از آن می‌توان برای بررسی روند بازار و دریافت سیگنال برای معامله در بازار فارکس استفاده نمود. در حقیقت این اندیکاتور سیگنال‌های خرید و فروش را در اختیار معامله‌گران بازار فارکس قرار می‎‌دهد تا با استفاده از آن قادر به شناسایی نقاط ورود و خروج از معامله و شرکت در معاملات سودده باشند.

اندیکاتورهای سیگنال دهی بازار فارکس مطابق با معادلات و همینطور توابع پیچیده ریاضی طراحی می‌گردند. به همین دلیل مطابق با محاسباتی که انجام می‌دهند، می‌توانند تمامی سیگنال‌های موجود بر روی نمودار را دریافت کرده و برای شرایط خرید و فروش در بازارهای مالی، پیش‌بینی‌هایی را انجام دهند.

بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس، می‌تواند بهترین سیگنال‌ها را با بالاترین سوددهی در اختیار معامله‌گران قرار دهد. برای آشنایی با جزئیات تکمیلی پیرامون بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس در ادامه این مقاله از وبسایت مستر اسکلپر همراه ما باشید.

بهترین اندیکاتور سیگنال‌ دهی فارکس چیست؟

در ادامه بررسی بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس، باید اشاره کنیم که هر یک از اندیکاتورها دارای ویژگی‌های خاص خود می‌باشند و توسط افراد مختلف و با اهداف متفاوتی طراحی شده‌اند. اندیکاتورهای سیگنال دهی، جزو بهترین ابزارها برای دریافت سیگنال‌های خرید و فروش شناخته می‌شوند و عملکرد آن‌ها وابسته به عوامل مختلفی است که بر روی نمودار تاثیرگذار می‌باشند.

خطوطی که در اندیکاتور سیگنال‌دهی وجود دارد، مطابق با وضعیت بازار، به سمت بالا و یا پایین حرکت می‌کنند و شتاب قیمت در بازار را نمایش می‌دهند. از جمله کاربردهای مهم اندیکاتورها، تائید نتایج حاصل از روند بازار و یا پیش‌بینی نمودن دقیق می‌باشد. معمولا تحلیل‌گران حرفه‌ای و مجرب در بازار فارکس، به صورت همزمان از چندین اندیکاتور قوی استفاده می‌کنند و به نتایج بهتری می‌رسند.

در حال حاضر، امکان استفاده از چندین اندیکاتور در بازارهای مالی وجود دارد. هر یک از اندیکاتورها دارای کاربردهای مختلفی هستند، برخی از آن‌ها برای تحلیل تکنیکال نمودار و برخی دیگر برای پیش‌بینی شرایط اقتصادی کارایی دارند. در این مقاله هدف ما بررسی بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس است.

پیشنهادی:   معرفی جفت ارز USD/JPY

مزیت استفاده از بهترین اندیکاتور سیگنال‌ دهی فارکس

استفاده از بهترین اندیکاتور سیگنال‌ دهی فارکس با مزیت‌های بسیاری همراه است. به همین دلیل است که بسیاری از معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار فارکس، از این ابزار مالی بهره می‌برند.

بدون استفاده از بهترین اندیکاتور سیگنال دهی، امکان پیش‌بینی آینده بازار سخت می‌باشد و حتی ممکن است یک معامله‌گر در زمان تحلیل نمودار، خطاهای زیادی را مشاهده کند. این ابزارها در قسمت پایینی نمودار و یا روی آن قرار می‌گیرند و اینگونه به معامله‌گر کمک می‌کنند تا به صورت دقیق بازار را پیش‌بینی کند.

در حقیقت در صورتی که یک معامله‌گر به صورت حرفه‌ای از بهترین اندیکاتور سیگنال‌دهی استفاده کند، قادر است حتی کوچکترین نوسانات بازار را نیز شناسایی نماید و آن‌ها را در قالب سیگنال فارکس دریافت کند.

کاربردهای بهترین اندیکاتور سیگنال‌ دهی فارکس

 • مشخص کردن زمان مناسب برای ورود به بازار و در انتهای یک روند نزولی
 • مشخص نمودن زمان مناسب برای خروج از بازار در انتهای یک روند صعودی
 • بررسی اصلاح قیمت و تبدیل روند قیمت به یک روند نزولی
 • مشخص کردن نوسانات موجود در بازار در تایم‌ فریم‌های مختلف شامل یک دقیقه تا چند هفته
 • پیش‌بینی رفتار قیمت و نمایش برای کاربر

در حالت کلی به این موضوع توجه داشته باشید که معمولا اندیکاتورها برای تائید استفاده می‌گردند و به عنوان یک استراتژی کامل جهت معامله در بازار فارکس کارایی ندارند. برای آشنایی با جزئیات “آموزش سیگنال گیری در فارکس” کلیک نمایید.

اندیکاتور سیگنال خرید و فروش بسیار قوی فارکس

انواع بهترین اندیکاتور سیگنال‌ دهی فارکس

اندیکاتورهای سیگنال دهی فارکس دارای انواع مختلفی هستند و هر یک از آن‌ها دارای عملکرد خاص خود می‌باشد.

اندیکاتور روند

اندیکاتور روند، زمانی که یک روند مشخص در معاملات وجود داشته باشد، نشان دهنده این است که بازار به کدام سمت حرکت دارد. این اندیکاتورها تحت عنوان نوسانگرها نیز شناخته می‌شوند. دلیل این موضوع این است که مشابه با یک موج میان مقایر به سمت بالا و پایین حرکت دارند. از مهم‌ترین اندیکاتورهای روند، می‌توان به Parabolic SAR، Ichimoku و … اشاره نمود.

اندیکاتور نوسان

اندیکاتور نوسان میزان تغییر قیمت را در یک دوره زمانی خاص، مورد بررسی قرار می‌دهد. در حالت کلی باید اشاره کنیم که نوسان بخش مهمی از بازار فارکس است و درحقیقت بدون وجود نوسان، نمی‌توان از طریق معامله در این بازار به سوددهی رسید.

برخی از مهم‌ترین اندیکاتورهای نوسان، اندیکاتورهای Relative Strength Index (RSI)، Stochastic و … می‌باشند.

اندیکاتور حجم – بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس

اندیکاتور حجم، نشان‌دهنده این موضوع است که چگونه و با گذشت زمان، حجم معاملات تغییر پیدا می‌کند و در چه میزان سهم، خرید و فروش می‌گردد. استفاده از این ابزار برای پیش‌بینی و تحلیل حرکت قیمت در زمان تغییرات اهمیت دارد. از جمله اندیکاتورهای حجم می‌توان به  Chaikin Money Flow، On-Balance Volume و … اشاره نمود.

پیشنهادی:   معرفی جفت ارز AUD/USD

اندیکاتور تکانه

اندیکاتور تکانه نشان‌دهنده این موضوع است که روند قوی تا چه اندازه می‌باشد و آیا احتمال برگشت آن وجود دارد یا خیر. در حقیقت این نوع از اندیکاتورها از ابزارهای عالی برای تعیین نمودن سطح کف و سطح سقف قیمت‌ها به شمار می‌روند.

بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس

بهترین اندیکاتور سیگنال‌ دهی فارکس

برای تحلیل بازار مالی فارکس، اندیکاتورهای مختلفی وجود دارند. همین موضوع زمینه‌ای را فراهم کرده است که بسیاری از کسانی که به تازگی وارد بازار مالی فارکس می‌شوند، نمی‌دانند که کدام اندیکاتور را برای تحلیل بازار استفاده نمایند.

برخی از اندیکاتورها دارای سیگنال‌ دهی قوی هستند، در مقابل برخی دیگر نیز وجود دارند که اطلاعات دقیقی را به تحلیل‌گران ارائه نمی‌دهند و یا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برخی اطلاعات سطحی را در اختیار معامله‌گر قرار می‌دهند. در ادامه قصد داریم شناخته‌ شده‌ترین و بهترین اندیکاتور سیگنال‌دهی فارکس را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

 • اندیکاتور مکدی : این اندیکاتور یک اندیکاتور بسیار کارآمد و جامع برای سیگنال خرید و فروش می‌باشد. اندیکاتور مکدی به گونه‌ای طراحی شده است که تکانه‌های بازار را تشخیص می‌دهد و خطوط حمایت و مقاومت داینامیکی را نیز برای بازار ترسیم می‌کند.
 • اندیکاتور بولینگر باند : این اندیکاتور تعیین کننده‌ بازه‌ نوسان قیمتی است و برای شناسایی روند بازار بسیار کاربردی می‌باشد.
 • اندیکاتور ایچیموکو : ایچیموکو جزو بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس است که سیگنال خرید و فروش را ارائه می‌کند.
 • اندیکاتور(StdDeV) Standard deviation : این اندیکاتور به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا بتوانند تغییرات قیمت را اندازه‌گیری نمایند و همینطور تاثیر نوسانات بر قیمت‌های آینده را نیز بررسی کنند.
 • اندیکاتور استوکاستیک : استوکاستیک از اندیکاتورهای نشان دهنده قدرت و جهت روند است و در دریافت سیگنال خرید و فروش موثر می باشد.
 • اندیکاتور میانگین متحرک یا MA : اندیکاتور میانگین متحرک جزو بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس است که برای شناسایی سیگنال خرید و فروش و همینطور شناسایی روندها در بازه‌های زمانی مختلف کاربردی است. همینطور از این اندیکاتور می‌توان برای شناسایی نقاط بازگشت نیز استفاده نمود.
 • شاخص نسبت قدرت یا RSI : اندیکاتور شاخص نسبت قدرت، در زمینه شناسایی تکانه‌ها، سیگنال‌های معاملاتی خرید و فروش و … کاربرد دارد.
 • شاخص جهت میانگین یا ADX : از این اندیکاتور برای بررسی قدرت روند استفاده می‌گردد و جزو اندیکاتورهای کاربردی برای تحلیل روند بازار است.
 • میانگین متحرک نمایی یا EMA : از اندیکاتور میانگین متحرک نمایی، برای تائید و یا تکذیب تغییرات بازار استفاده می‌شود و در حقیقت معامله‌گران می‌توانند از آن برای بهبود تصمیمات معاملاتی خود استفاده نمایند.
 • اندیکاتور CCI (Commodity Channel Index) : یکی دیگر از بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس، اندیکاتور CCI است که به عنوان یک اندیکاتور سیگنال دهی شناخته می‌شود. این اندیکاتور با تحلیل نمودن انحراف قیمتی از میانگین قیمتی، نقاط قوت و ضعف‌های بازار را تشخیص می‌دهد. با کمک اندیکاتور CCI می‌توان نقاط ورودی و خروج از معامله، تغییر روند بازار، بررسی شرایط خرید و فروش و … را تشخیص داد. از طریق مقایسه کردن نتایج CCI با دیگر اندیکاتورها و همینطور سیگنال‌ها، راحت‌تر می‌توان برای آغاز یک معامله تصمیم‌گیری نمود. به طور کلی اندیکاتور CCI جزو ابزارهای مفید برای تحلیل و پیش‌بینی روند قیمت‌ها در بازارهای مالی است.
پیشنهادی:   بهترین سایت های سیگنال فارکس

بهترین اندیکاتور برای ورود و خروج

سخن آخر

در این مقاله از وبسایت مستر اسکلپر به بررسی بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس پرداختیم. بهترین ابزار برای سیگنال‌ دهی خرید و فروش در بازارهای مالی، اندیکاتور می‌باشد. اندیکاتورهای سیگنال‌دهی می‌توانند اطلاعاتی که بررسی آن‌ها با چشم عادی قابل شناسایی نیست را شناسایی نمایند.

استفاده از بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس هیچ‌گونه محدودیتی ندارند و در برخی مواقع نیز ممکن است تحلیل‌گران بازار فارکس، از چندین اندیکاتور به صورت همزمان استفاده کنند.

نکته مهمی که در ارتباط با اندیکاتورها قابل ذکر است، این موضوع است که این اندیکاتورها دقیقا دستوراتی که برای آن‌ها تعریف می‌شود را اجرا می‌کنند و می‌توانند حتی محاسبات خیلی ساده و یا خیلی پیچیده‌ای را انجام دهند. درحقیقت اندیکاتورها به تحلیل‌گران و معامله‌گران در بازار فارکس کمک می‌کنند تا بتوانند به نتایج بهتر و دقیق‌تری دسترسی داشته باشند.

در نظر داشته باشید که بهترین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس، مطابق با محدوده زمانی خاصی عمل می‌کند. به همین دلیل توصیه‌ می‌کنیم که حتما به صورت روزانه از اندیکاتورهای بازار فارکس با هدف بررسی وضعیت بازار و همینطور پیش‌بینی چندین ساعت آینده و یا تحلیل نمودن گذشته استفاده کنید.

در نهایت توصیه می‌کنیم برای تحلیل بازار و دریافت سیگنال خرید و فروش در این بازار مالی، حتما به صورت همزمان از چندین اندیکاتور سیگنال دهی فارکس استفاده کنید. در صورتی که در این زمینه نظری دارید، حتما در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *