اندیکاتور سیگنال فارکس

اندیکاتور سیگنال فارکس

اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری در بازار فارکس دارید، باید بدانید که رمز موفقیت در این بازار، پیدا کردن بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمان‌های درست است. برای دستیبابی به این هدف، ابزارهای مختلفی مثل اندیکاتورها در دسترس شما قرار دارند همچنین می‌توان با روش‌های مختلفی مانند تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی و … فرصت‌های سرمایه‌گذاری را شناسنایی کرده و به سود بالایی رسید. ما در این مطلب می‌خواهیم راجع به اندیکاتور سیگنال فارکس توضیحات لازم را ارائه نماییم. لطفا همراه ما باشید.

اندیکاتور چیست؟

اندیکاتورها جزو مهم ترین و کاربردی ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال در بازار فارکس محسوب می‌شوند و اگر شما هم تمایل دارید بازدهی سود معاملات خود را افزایش دهید، باید از اندیکاتور سینگال خرید و فروش بسیار قوی استفاده کنید.

اندیکاتور، از پیاده سازی نوعی تابع ریاضی بر روی نمودار قیمت دارایی‌ها حاصل می‌شود. هر کدام از اندیکاتورها بر روی متغیرهای خاصی از نمودار قیمت تمرکز دارند به همین خاطر، خروجی این توابع ریاضی نیز از جنس همان متغیرها می‌باشد. در بیانی ساده، اندیکاتور ابزاری است که برای بررسی وضعیت فعلی نمودار قیمت به منظور پیش بینی تغییرات قیمت در آینده، مورد استفاده قرار می‌گیرد

اندیکاتور ، جایگاه ویژه ای در تحلیل تکنیکال دارد و کمتر تحلیل‌گری است که برای تحلیل نمودار قیمت دارایی‌ها از اندیکاتور استفاده نمی‌کند. اگر در استفاده از اندیکاتورها و ترکیب کردن آنها با یکدیگر مهارت داشته باشید، شانس موفقیت شما در معاملات بیشتر خواهد بود. برای آشنایی با جزئیات “استراتژی نوسان گیری فارکس” کلیک کنید.

اندیکاتور سینگال فارکس چیست؟

اندیکاتور سیگنال فارکس، یک اندیکاتور برای متاتریدر 4 می‌باشد که سیگنال‌های ورودی برای معاملات خرید و فروش را ایجاد می‌نماید. این نوع اندیکاتور می‌تواند از بهترین اندیکاتورها برای معامله‌گران روزانه و اسکالپرها باشد. اندیکاتور سیگنال دهی به عنوان یک ابزار خرید و فروش پیشرفته، برای بررسی روند بازار، تشخیص وضعیت قیمت و تحلیل‌های دقیق در بازار مالی طراحی شده است و معامله‌گران با استفاده از آن می‌توانند به سیگنال‌های خرید و فروش دسترسی داشته باشند.

پیشنهادی:   ثبت نام، واریز و برداشت از تاپ چنج

طراحی اندیکاتور سیگنال دهی بر اساس معادلات و توابع پیچیده ریاضی است و با محاسباتی که انجام می‌دهد، قادر است تمام سیگنال‌های موجود بر روی نمودار را دریافت نماید و پیش بینی‌های لازم را راجع به شرایط خرید و فروش در بازار مالی انجام دهد.

اندیکاتور سیگنال دهی، بهترین ابزاری است که برای دریافت سیگنال‌های خرید و فروش کاربرد دارد و عملکرد آن نیز وابسته به عواملی است که بر روی نمودار تاثیرگذار است. خطوط موجود در اندیکاتور سیگنال فارکس، با توجه به وضعیت بازار به سمت پایین یا بالا حرکت می‌کنند و می‌توانند شتاب قیمت در بازار را نمایش دهند.

از کاربردهای اصلی اندیکاتور، تایید نتایج حاصل از روند بازار و پیش بینی‌های دقیق است و اگر شما بتوانید به صورت همزمان از چند اندیکاتور استفاده کنید، به نتایج بهتری در معاملات خود خواهید رسید. برای آشنایی با جزئیات “استراتژی حجم معاملات” کلیک کنید.

اندیکاتور سیگنال فارکس

لزوم استفاده از اندیکاتور سیگنال فارکس

در بازارهای مالی همچون بازار فارکس، می‌توان از چندین اندیکاتور رایگان استفاده کرد و به پیشرفت‌های زیادی رسید. اندیکاتورها در بازارهای مالی، تشکیل شده از دسته بندی‌های مختلفی هستند و برخی از آنها فقط برای پیش بینی شرایط اقتصادی کاربرد دارند اما از برخی دیگر اندیکاتورها برای تحلیل تکنیکال نمودارها استفاده می‌شود.

استفاده از اندیکاتورها به عنوان ابزارهای مالی، مزایای زیادی دارد به همین خاطر معامله‌گران بسیاری از آنها بهره می‌برند. بدون استفاده از اندیکاتور سیگنال در فارکس، پیش بینی آینده بازار فارکس سخت تر می‌شود و ممکن است برای تحلیل نمودار دچار خطاهای زیادی شوید.

اندیکاتور سیگنال دهی در فارکس، در قسمت پایینی نمودار یا روی نمودار قرار می‌گیرد و شما را در پیش بینی صحیح راهنمایی می‌کند. با استفاده کردن از اندیکاتور سیگنال دهی، می‌توانید کوچک ترین نوسانات بازار را به سرعت تشخیص دهید و جزئیاتی که با چشم عادی قابل دیدن نیستند را به راحتی مشاهده نمایید.

انواع اندیکاتور سیگنال فارکس

همانطور که تا به اینجای مطلب هم توضیح دادیم، اندیکاتور سینگال دهی در فارکس، انواع مختلفی دارد که عملکرد هر یک از آنها متفاوت می‌باشد. در این بخش، به بررسی انواع اندیکاتور سیگنال در فارکس می‌پردازیم :

پیشنهادی:   تحلیل طلا امروز: به واسطه مشکلات کووید در چین و پیچیده تر شدن بحران اوکراین، شاهد تقویت دلار و ریزش XAUUSD هستیم.

اندیکاتور روند

یک نوع اندیکاتور سیگنال دهی در فارکس، اندیکاتور روند است. این اندیکاتور، زمانی که یک روند مشخص در معاملات وجود دارد، نشان می‌دهد که بازار در حال حرکت به کدام طرف است. اندیکاتور روند به عنوان نوسانگر شناخته می‌شود زیرا مثل یک موج، میان مقادیر به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند. اندیکاتورهای روند شامل Parabolic SAR، Ichimoku، و Moving Average Convergence Divergence (MACD) می‌باشند و می‌توانید با استفاده از این ابزارها، پیش بینی‌های دقیق‌تری انجام دهید.

اندیکاتور نوسان – اندیکاتور سیگنال فارکس

اندیکاتور نوسان، میزان تغییرات قیمت در یک دوره زمانی خاص را مورد بررسی قرار می‌دهد. نوسانات بازار، از بخش‌های اصلی بازار محسوب می‌شوند و بدون آن نمی‌توان به کسب سود و درآمد رسید. اندیکاتور نوسان، فقط به تعیین دامنه قیمت‌ها محدود است و برخی از آنها شامل Relative Strength Index (RSI)، Stochastic، و Average Directional Index (ADX) می‌باشند.

اندیکاتور حجم

یک نوع اندیکاتور سیگنال دهی در فارکس، اندیکاتور حجم است. این اندیکاتور، مشخص می‌کند که حجم معاملات چگونه با گذشت زمان تغییر می‌کند و در چه میزان سهم خرید و فروش می‌شود. استفاده کردن از اندیکاتور حجم، برای پیش بینی و تحلیل حرکت قیمت در هنگام تغییرات، مفید می‌باشد. بعضی از اندیکاتورهای حجم شامل Chaikin Money Flow، On-Balance Volume، و Klinger Volume Oscillator. هستند.

اندیکاتور تکانه – اندیکاتور سیگنال فارکس

اندیکاتور تکانه به عنوان یک اندیکاتور سیگنال دهی در فارکس، به معامله‌گران نشان می‌دهد که روند قیمت چه اندازه است و آیا احتمال برگشت وجود دارد یا خیر. اندیکاتورهای تکانه به عنوان ابزاری عالی برای تعیین سطوح کف و سقف قیمت‌ها به شمار می‌روند. از جمله این اندیکاتورها نیز می‌توانیم به RSI، Ichimoku، Stochastic، و Average Directional Index (ADX) اشاره کنیم. برای آشنایی با جزئیات “بهترین استراتژی اسکالپ فارکس” کلیک نمایید.

اندیکاتور سیگنال خرید و فروش بسیار قوی فارکس

بهترین اندیکاتور سیگنال خرید و فروش در فارکس

اندیکاتور، بهترین ابزار برای سیگنال دهی خرید و فروش در بازار مالی است و می‌تواند اطلاعاتی را که با چشم عادی قابل درک نیستند را برای معامله‌گران فراهم سازد. استفاده از اندیکاتور سیگنال دهی، بدون محدودیت است و برخی مواقع معامله‌گر می‌تواند به طور همزمان از چند اندیکاتور استفاده کند.

نکته مهم در خصوص اندیکاتورها این است که آنها بر اساس دستوراتی که برای آنها تعریف می‌شود، عملکردی از خود نشان می‌دهند و می‌توانند ساده ترین تا پیچیده ترین محاسبات را انجام دهند. در این شرایط، مسئول استفاده از نتایج به دست آمده از اندیکاتورها برای پیش بینی‌های دقیق تر، به عهده تحلیل گر است.

پیشنهادی:   آموزش اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال در فارکس (2) - اندیکاتور MACD

در واقع، اندیکاتور سیگنال در فارکس فقط کمک می‌کند که نتایج بهتری حاصل شود و تمام تحلیل ها، ارزیابی‌ها و بررسی ها را به تنهایی انجام نمی‌دهد. بنابراین، فقط اعتماد کردن به اندیکاتورها برای تحلیل و اتخاذ تصمیمات در بازارهای مالی، روش مناسبی نیست و برای یافتن بهترین اندیکاتور سیگنال خرید و فروش، باید نتیجه چندین اندیکاتور را بررسی کنید و پس از مقایسه کردن نتایج، مطمئن شوید که پیش بینی‌های شما درست است.

بعضی از اندیکاتورها، سیگنال دهی قوی‌تری دارند، اما تعدادی دیگر از اندیکاتور‌ها نیز هستند که اطلاعات دقیقی را به تحلیلگران ارائه نمی‌دهند یا طراحی آنها به گونه‌ای است که تنها اطلاعات سطحی را در اختیار تحلیلگر قرار می‌دهند. برای بررسی جزئیات “آموزش سیگنال گیری در فارکس” کلیک نمایید.

چند مورد از شناخته‌ شده‌ترین و بهترین اندیکاتور سیگنال‌دهی فارکس به شرح زیر می‌باشند :

 • اندیکاتور مکدی
 • اندیکاتور بولینگر باند
 • اندیکاتور سیگنال فارکس ایچیموکو
 • اندیکاتور(StdDeV) Standard deviation :
 • اندیکاتور استوکاستیک
 • اندیکاتور میانگین متحرک یا MA
 • اندیکاتور سیگنال فارکس شاخص نسبت قدرت یا RSI
 • شاخص جهت میانگین یا ADX
 • میانگین متحرک نمایی یا EMA
 • اندیکاتور CCI (Commodity Channel Index)

کاربردهای اندیکاتور سیگنال فارکس

از کاربردهای اندیکاتور سیگنال در فارکس، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • تعیین زمان مناسب برای ورود به بازار در انتهای یک روند نزولی
 • تعیین زمان مناسب برای خروج از بازار در انتهای یک روند نزولی
 • تعیین نوسانات موجود در بازار در تایم فریم های مختلفی مثل یک دقیقه تا چند هفته
 • پیش بینی رفتار قیمت‌ها و نمایش برای معامله‌گران

اندیکاتور سیگنال فارکس

سخن پایانی

در این مطلب، راجع به اندیکاتور سیگنال فارکس توضیحاتی را ارائه دادیم تا شما با این ابزار که به عنوان بهترین ابزار برای سیگنال دهی خرید و فروش در بازارهای مالی محسوب می‌شود، آشنا شوید. توصیه می‌شود برای بهره مندی از اندیکاتور سیگنال فارکس، به صورت روزانه استفاده کنید زیرا این نوع اندیکاتور مطابق با محدوده زمانی خاصی عمل می‌کند. در نهایت اگر نظراتی راجع به این مطلب دارید، لطفا در بخش نظرات مطرح نمایید.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *