اخبار فارکس 9 فروردین 1402 : چشم فروشندگان طلا به سطح 1930 دلار است!

اخبار فارکس 3 اسفند 1401

امروز  مارس 2023 و به نوعی خلوت ترین روز هفته از نظر اخبار را داریم.  ساعت 17:30 خبر آمار ماهیانه خانه های در حال فروش منتشر خواهد شد که در واقع تنها خبر مهم نیز به شمار میرود. هر چند خبر گزارش هفتگی ذخایر نفت خام (18:00) برای کسانی که روی نفت ترید میکنند نیز بسیار مهم خواهد بود. فردا روز مهمی برای یورو است  و اخبار مهمی در این حوزه منتشر خواهد شد.

بامداد امروز CPI سالیانه استرالیا اعلام شد و به خاطر اینکه رقم اعلام شده از 7.2 درصد کمتر بود باعث تضعیف کوتاه مدت دلار استرالیا خواهد شد.

افزایش دو هفته ای انتظارات تورمی ایالات متحده، به ازای نرخ های تورم سربه سر 10 ساله و 5 ساله از سوی فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED)  احتمالا عامل افزایش ارزش دلار خواهد بود. از این رو پیش بینی ها عمدتا روی کاهش طلا استوار است. به نظر میرسد که امروز بازار آرامی داشته باشیم.

در مورد طلا باید گفت که سطح 1963 دلار بسیار مهم است. اگر این سطح شکسته شود انتظار داریم که قیمت به 1950 دلار هم برسد. سطح 38.2 فیبوناتچی بعدی نیز  1930 دلار است. اما مقاومت قوی بعدی به طور کلی سطح 1981 دلار تلقی می شود. هر چند سطوح 1969 و 1979 دلار هم به شدت قوی خواهند بود. به طور کلی می توان اینگونه در نظر گرفت که تا زمانی که قیمت زیر 1970 دلار باشد، روند نزولی روزانه ادامه خواهد داشت. باید با بازار همراه بود و دید حداقل امروز چه اتفاقی برای طلا خواهد افتاد. چرا که در تایم فریم بلندمدت طلا صعودی است. برخی کارشناسان اعتقاد دارند طلا در این هفته یا نهایتا هفته بعد به سمت سطح روانی 2000 دلار خواهد رسید.

پیشنهادی:   تعطیلات کریسمس فارکس 2023

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *