پیش بینی قیمت طلا: نماد XAU/USD برای آغاز دوباره روند صعودی، باید سطح 1800 دلار را بشکند.

پیش بینی قیمت طلا

 با توجه به میزان معاملات در 19 دسامبر 2022 (27 آذر 1401)، طلا در سطح 1785 دلار، خریداران جدیدی پیدا کرد. در واقع این سطح از میانگین متحرک 200 روزه این نماد تشکیل شده بود. پیش بینی قیمت طلا : به نظر می‌رسد طلا به دنبال رسیدن به سطح 1800 دلار است. اما اگر به خط میانگین متحرک 21 روزه توجه کنیم، متوجه می‌شویم که فشار فروش در 1777 دلار تشدید خواهد شد.

پیش بینی قیمت طلا با توجه به اخبار مهم روز

در ضمن انتظار می‌رود قیمت طلا (XAU/USD) در اوایل صبح روز سه‌شنبه نزدیک به 1790 دلار باشد. با توجه به خبرهایی که در حوزه بانک مرکزی ژاپن و نرخ بهره جدید آن و هم‌چنین اخباری مبنی بر افزایش قابل توجه مبتلایان به همه‌گیری کووید -19 در چین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان طلا در سطح جهان مخابره شده است، به نظر می‌رسد امروز سطح 1800 شکسته خواهد شد.

اگر سطح 1800 شکسته شود، باید منتظر افزایش قیمت طلا و روند دنباله دار صعودی آن نیز باشیم. از طرفی مقاومت بعدی در سطح 1809 (که یک‌بار در 15 دسامبر شاهد آن بودیم)، اتفاق خواهد افتاد. خریداران احتمالاً تا سطح 1814 که نمودار قیمت در 14 دسامبر به آن رسید، معامله را باز نگه‌ دارند.  به عبارت دیگر سطح 1814 به عنوان یک سطح مقاومتی محسوب می‌شود.

همان‌طور که اشاره شد فشار فروش بر اساس میانگین متحرک 21 روزه در سطح 1777 تشدید می‌شود و اگر فروش زیادی شاهد باشیم، حتی می‌توان نزول قیمت تا 1750 را نیز انتظار داشت. برای پیش بینی قیمت طلا باید ببینیم که در تایم لندن و نیویورک خریداران یا فروشندگان چه تصمیماتی می‌گیرند؟

پیشنهادی:   آموزش واریز و برداشت در لایت فارکس

 کانال تلگرامی VIP مستر اسکلپر، سیگنال‌های اسکلپ طلا را ارائه می‌دهد. از این رو اگر علاقه‌مند به دریافت سیگنال با وین ریت بالا هستید می‌توانید با عضویت در این کانال، به سیگنال ها دسترسی داشته باشید در ضمن با مراجعه به وبلاگ سایت مستر اسکلپر می‌توانید مطالب مختلفی در مورد تحلیل تکنیکال و فاندامنتال مطالعه کنید. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

منبع: fxstreet.com

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *