اخبار فارکس 12 اسفند 1401 : شاخص قدرت خرید شرکت های خدماتی موسسه ISM روند هفته بعد را مشخص میکند.

اخبار فارکس 10 بهمن 1401

امروز 3 مارس 2023 آخرین روز معاملاتی هفته است و اخبار کمی هم داریم. بامدارد امروز دو خبر داشتیم که باعث تغییر نسبی در روند بازار شد. یکی سخنرانی آقای والر از مسئولین فدرال رزرو و دیگری CPI ژاپن که هر دو به طور موقتی باعث تقویت ارزهای این کشورها شدند. اما خبر اصلی امروز مربوط به دلار آمریکا است و در ساعت 18:30 منتشر می شود. اعلام شاخص قدرت خرید شرکت های خدماتی موسسه ISM قطعا باعث تاثیر در دلار و به تبع آن قیمت طلا می شود. این خبر با استفاده از داده های پرسشنامه ای به دست می آید که بین 300 مدیر خرید کارخانه های بزرگ آمریکا توزیع می شود. هر ماه این موسسه هم برای کارخانجات و هم برای شرکت های مختلف این شاخص را اعلام می کند.هدف از این پرسشنامه پیش بینی مدیران خرید شرکت ها به مسائلی مانند مدیریت نیروها، حجم تولید، میزان سفارش های جدید، قیمت ها، نحوه توزیع و موجودی انبار خواهد بود. توصیه می کنیم معاملات خود را در این ساعت ببندید یا با حداقل حجم ممکن ترید کنید.

این هفته طلا جو آرامی را داشت و نوسانات خیلی زیادی را تجربه نکرد. در کل می توان گفت قیمت طلا در حال بازیابی روند صعودی است. طلا به دلیل شکست در عبور از سطح 21-DMA تحت فشار شدید فروش قرار خواهد گرفت و حتی امکان نزول تا سطح 1825 دلار و یا 1820 دلار را هم خواهد داشت. اما اگر سطح 1848 دلار شکسته شود، می توان به صعود قیمت تا 1858 دلار نیز خوشبین بود. اگر امروز قیمت طلا بالاتر از 21-DMA (1844 دلار) بسته شود، می توان برای هفته آینده روند صعودی را مشاهده کرد.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 5 اسفند 1401 : PCE آمریکا روند بازار را در آخرین روز هفته مشخص میکند.

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *