اخبار فارکس 15 فروردین 1402 : سرگئی لاوروف : اتحادیه اروپا روسیه را “از دست داده است”

اخبار فارکس 15 فروردین 1402

امروز 15 فروردین 1402 بازار متاثر از اخبار کاهش قیمت تولید نفت اوپک پلاس است. اما خبر مهم امروز ساعت 17:30 آمار ماهیانه (فوریه) سفارشات ماهیانه کارخانه ها موسسه سنسس را با انتظار افزایش از %1.6- به %0.3- را داریم. تحقق این رشد تقویت بیشتر USD را به همراه دارد. فردا هم ساعات 5:30 و 6 بامداد اخبار مهمی در مورد دلار نیوزیلند و استرالیا داریم.

از لحاظ سیاسی نیز اواخر روز دوشنبه، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه اتحادیه اروپا روسیه را “از دست داده”، نگرانی از تشدید مناقشه مسکو و بروکسل را افزایش داد. لاوروف گفته مسکو در صورت لزوم با اروپا به شیوه ای سخت برخورد خواهد کرد. علاوه بر این، تنش ایالات متحده و چین نیز بالاست. زیرا پکن مدام بر عدم علاقه خود به روابط ایالات متحده و تایوان تاکید می کند، اما به نظر می رسد واشنگتن آن را نادیده می گیرد.

به‌علاوه، نگرانی‌های متفاوت درباره تأثیر حرکت اوپک پلاس بر تورم و اقدام بعدی فدرال رزرو نیز بازار را در حالت معطلی قرار داده است.

اواخر روز دوشنبه، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در مورد تصمیم اوپک پلاس و گفت که آنقدرها هم که فکر می کنید بد نیست!!! با این حال، لیزا کوک، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو ، و همچنین جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، ترس از افزایش تورم و چالش های پیش روی رشد جهانی را برجسته کردند.

قیمت طلا حول و حوش سطح مقاومت دو هفته‌ای، در حدود 1990 دلار تلاقی MACD و خط RSI (14) نوسان دارد.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 26 دی 1401 : XAU/USD می‌تواند به شرایط اشباع خرید برسد.

در نتیجه، فروشندگان XAU/USD احتمالا آخرین سقوط به سمت سطح میانگین متحرک نمایی 10 (EMA) در حدود 1968 دلار را انتظار دارند.

با این حال، کاهش قیمت طلا زیر 1968 دلار می تواند به سرعت 1930 دلار و آستانه 1900 دلار را هدف بگیرد که شکست آن نشان دهنده پشتیبانی 200-EMA از 1830 دلار است.

برای متقاعد کردن خریداران طلا، حرکت‌های بهبود باید از مقاومت دو هفته‌ای در اطراف 1990 دلار عبور کند. سطوح 2000 و 2027 دلاری می تواند جزو اهداف خریداران باشد.

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *