پیش بینی قیمت XAU/USD : طلا احتمالا به 1900 دلار می رسد!

تحلیل امروز طلا

قیمت XAU/USD در حال افزایش است. به نظر می رسد  باز هم طلا به سطح 1900 برسد. قیمت XAU/USD احتمالا امروز سطح 1880 دلاری را بشکند. مقاومت  بعدی، سطح 1900 دلار است که مه 2022  شکسته شده بود.

اگر بخواهیم از اندیکاتورها برای تحلیل تکنیکال استفاده کنیم، میتوان گفت میانگین متحرک 50  روزه، از میانگین متحرک  200 روزه عبور کرده است.  حال اگر DMA  50 روزه،  امروز بالاتر از DMA   200 روزه بسته شود، می‌توان گفت تمایل صعودی کوتاه‌مدت برای قیمت طلا  بسیار محتمل است.

احتمال ریزش قیمت تا سطح 1865 دلار نیز وجود دارد. اگر ریزش طلا ادامه داشته باشد، حتی ممکن است سطح حمایتی 1850 نیز شکسته شود و بر اساس اندیکاتور میانگین متحرک 21 روزه (DMA) ،  ریزش قیمت تا سطح 1819 هم امکان پذیر است.

خبرهای مهم امروز 10 ژانویه 1401

اما آنچه به نظر امروز روی قیمت دلار و متعاقبا قیمت  XAU/USD تاثیرگذار باشد،  سخنرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا است که نرخ بهره کوتاه مدت را مشخص می کند. این سخنرانی در ساعت 17:30 ایراد خواهد شد و باید ببینیم بانک مرکزی آمریکا برای ماه ژانویه، چه نرخ بهره‌ای در نظر خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که امروز سخنرانی فرماندار MACKLEM، رئیس بانک مرکزی کانادا  هم هست. همانطور که می دانید حجم صادرات واردات کانادا به آمریکا بسیار زیاد است و قاعدتا تصمیم های اقتصادی کانادا (در سطح کلان) به اندازه کافی روی اقتصاد آمریکا نیز تاثیر گذار است.

آنچه در این مقاله ذکر شد با استفاده از مطالب سایت fxstreet جمع آوری شده و به هیچ عنوان سیگنال خرید و فروش نیست. این مطالب صرفا جهت اطلاع رسانی هستند و مجموعه مستر اسکلپر صحت و سقم آنها را نه تایید و نه رد می کند. اگر قصد استفاده از سیگنال هایمعتبر را دارید ی توانید، به صفحه اصلی سایت مستر اسکلپر مراجعه کنید تا به عضویت در کانال تلگرامی VIP مجموعه مستر اسکلپر در باییید و قاعدتا بتوانید از سیگنال ها استفاده کنید. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 7 فروردین 1402 : پیشروی پوند دلار!

منبع: fxstreet.com

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *