اخبار فارکس 18 اسفند 1401 : بازار بعد از دو روز روند نزولی امروز پایدار خواهد بود!

اخبار فارکس 18 اسفند 1401

امروز 9 مارس 2023 به جز خبر ادعای بیکاری آمریکا در ساعت 17 خبر خاصی نداریم. اما بازار طلا در حال حاضر روند نزولی دارد و به نظر امروز برای بازار روز آرامی باشد. اما فردا و همزمان با اعلام شاخص NFP به خوبی مشخص می شود که روند مارکت در هفته آینده چگونه خواهد بود. از طرفی نیز بازده اوراق قرضه دو ساله خزانه داری کاهش داشته که این موضوع نیز می تواند روی این ارز تاثیراتی داشته باشد. به طور کلی بازار در حال حاضر تحت تاثیر ترس از مالیات‌های بالاتر ایالات متحده، کمرنگ شدن امیدهای بهبودی روابط با چین و سیاست های فدرال رزرو است. لازم به ذکر است که اظهارات دو روز پیش جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که آمادگی برای افزایش بیشتر نرخ بهره را در صورت نیاز را نشان داد، بازار طلا را به شدت نزولی کرده و این خبر خوبی برای فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

قیمت طلا (XAU/USD) در حدود 1813 دلار در ساعات اولیه روز پنجشنبه است. پرچم نزولی در نمودار ساعتی طلا شکل گفته که به احتمال زیاد تایید می کند که روند کاهش قیمت ادامه داشته باشد. اندیکاتورهای مکدی و RSI (14) و همچنین روند قیمتی زیر میانگین متحرک 200 ساعته (HMA) نیز تاییدی بر این است که بازار مطابق میل فروشندگان خواهد بود. با این حال اگر کندل امروز نزولی و زیر سطح 1812 دلار بسته شود، در هفته پیش رو باید منتظر هدف بعدی یعنی سطح 1772 دلار باشیم. اگر هم که روند بازار برگشت و طلا به سطح 1823 دلار رسید، احتمالا تا مقاومت بعدی یعنی 1840 دلار صعود خواهیم داشت. باید منتظر روند بازار باشیم. در چنین شرایطی بهتر است با کمترین حجم ممکن، ترید کنید.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 16 فروردین 1402 : تاثیر خبر بازداشت و منتفی شدن بازداشت ترامپ روی انس جهانی!

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *