اخبار فارکس 10 فروردین 1402 : بازار به GDP آمریکا چه واکنشی نشان خواهد داد؟

اخبار امروز فارکس

معمولا پنجشنبه و جمعه ها روزهای پرخبری هستند. امروز پنج شنبه 30 مارس 2023 خبر CPI سالانه اسپانیا را داشتیم که چون از میزان پیش بینی شده کمتر بود، پس باعث تضعیف یورو در کوتاه مدت می شود. CPI ماهیانه آلمان نیز تا عصر مشخص خواهد شد. هر چند پیش بینی ها خبر از کاهش این میزان دارد. ساعت 19:30 نیز سخنرانی رئیس بانک مرکزی سوئیس خواهد بود که برای فرانک مهم تلقی می شود.

اما ساعت 16 GDP زمستان آمریکا اعلام میشود. خبر مهمی است و بهتر است در این ساعات ترید نکنید یا با کمترین حجم ممکن پس از ارامش در بازار به معامله بپردازید. در همین ساعت نیز مطابق معمول پنجشنبه ها شاخص مدعیان بیکاری منتشر خواهد شد. هر دو خبر فوق العاده مهم هستند و مدیریت سرمایه را در این مورد به هیچ وجه فراموش نکنید. ساعت 23:15 نیز خانم یلن وزیر دارایی آمریکا سخنرانی مهمی خواهند داشت که باید دید لحن ایشان به چه شکلی است.

اما در مورد طلا. قیمت طلا در حال حاضر به سمت همگرایی میانگین متحرک 100 و 200 ساعته (HMA)، در حدود 1970 دلار افزایش داشته.

اگر این سطح به خوبی شکسته و قیمت بالای آن تثبیت شود می توان انتظار رشد تا 2000 دلار را داشت.

اما اگر قیمت زیر 1966 تثبیت شود تا 1958و 1950 دلار هم می تواند ریزش داشته باشد.

پس از آن، افت سریع به سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصدی یعنی نزدیک به 1933 دلار را نمی توان رد کرد. تا زمانی که ارزش طلا زیر 1970 دلار باشد احتمال میدهیم روند نزولی باشد. اما اگر بتواند پرقدرت این محدوده مقاومتی را بشکند روند بازار از این حالت رنج خارج خواهد شد. باید تا ساعت 16 منتظر باشم.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 23 اسفند 1401 : شاخص CPI امروز، سیاست‌های فدرال رزرو را تحت تاثیر قرار میدهد!

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

  1. بعد ازین سطح یک سقف ماهانه در پیش داره که امیدوارم اون روهم بکشنه

    1. سلام احمد جان، متاسفانه به سقف ماهانه واکنش خوبی نداد فکر میکنی دلیلش چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *