اخبار فارکس 7 فروردین 1402 : پیشروی پوند دلار!

جفت ارز یورو به دلار

همین ابتدا خاطر نشان کنیم که ساعت جهانی با ساعت ایران 4:30 ساعت تفاوت دارد. چون ساعت ایران نوروز امسال تغییر نکرد. پس در سایت های خارجی به این موضوع توجه کنید.

امروز 27 مارس 2023 ساعت 11:30 شاخص فضای حاکم بر کسب و کار در آلمان را داریم که به احتمال زیاد تغییر خاصی را مشاهده نکنیم. ساعت 20:30 نیز مهمترین خبر روز، یعنی سخنرانی آقای بیلی رئیس بانک مرکزی بریتانیا را داریم که برای تریدرهای GBP بسیار مهم است.

ضمن اینکه خبر مهم این است که بانک First Citizens با خرید بخش بزرگی از بانک سیلیکون ولی (SVB) موافقت کرده. اما هنوز نگرانی ها پیرامون وضعیت بانک ها در آمریکا ادامه دارد.

از سوی دیگر، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول (IMF) هشدار داد که “خطرات، برای ثبات مالی افزایش یافته است” که به نوبه خود ممکن است در تصمیم معامله‌گران تاثیرگذار باشد.

یک نکته هم در مورد اخبار هفته پیش متذکر میشویم و آنهم این است که برایند صحبت های جروم پاول، رئیس FOMC فدرال رزرو و اتفاقات حوزه بانک های آمریکا نشان می دهد که در سال 2023 خیلی نباید انتظار کاهش نرخ بهره را داشته باشیم. روز چهارشنبه هفته پیش، فدرال رزرو نرخ بهره خود را %0.25 افزایش داد و به محدوده 4.75 تا 5 درصد رسانده است. از طرفی خبرهایی مبنی بر جهش اصلاحی دلار داریم که ممکن است که قیمت طلا را کاهش دهد.

آخر هفته جاری یعنی جمعه اخبار مهمی مخابره میشود و پیش بینی میکنیم که دوباره با کاهش قیمت طلا حتی تا 1930 دلار مواجه خواهیم شد.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 11 بهمن 1401: XAU/USD همچنان در مسیر رسیدن به 1911 دلار قرار دارد.

اما در مورد طلا. در حال حاضر بالاترین قیمت ماهانه قبلی در حدود 1960 دلار به عنوان سطح حمایتی طلا به شمار میرود. اگر قیمت به زیر سطح 1955 دلار کاهش یابد، نمی توان احتمال افت تا سطح 61.8 درصد فیبوناچی اصلاحی، یعنی نزدیک به 1896 دلار را رد کرد.  از طرفی منطقه 1998-2010 دلار را می توان یک مقاومت بسیار قوی در نظر گرفت.

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *