اخبار فارکس 11 اسفند 1401 : افزایش شدید داده های PMI چین و نگرانی ها در مورد تورم در ایالات متحده!

امروز 2 مارس 2023 شاخص CPI تخمینی برای منطقه یورو ساعت 13:30 منتشر می شود. درجه اهمیت خبر، مهم است و پیش بینی ها از تقویت یورو حکایت دارد. ساعت 17 نیز خبر مهم دیگری برای دلار ایالات متحده آمریکا داریم. ادعای بیکاری هفتگی که در واقع همان تعداد افرادی هستند که در هفته گذشته، تقاضای بیمه بیکاری داشته اند.

اما خبر بسیار مهم امروز مربوط به نیوزیلند است. ساعت 19:30 امروز (که 5 صبح ولینگتون است) رئیس بانک مرکزی نیوزیلند آقای آدریان آر نزد مجلس سنا سخنرانی خواهد داشت. احتمالا نرخ بهره کوتاه مدت برای ماه مارس را اعلام می کند که روی دلار نیوزیلند به شدت تاثیرگذار است. حالا چرا 5 صبح، ما هم نمیدانیم!

اجازه بدهید کمی در مورد طلا صحبت کنیم. طلا دیروز و متناسب با اخبار، کمی نوسان صعودی داشت و حتی وارد کانال 1840 نیز شد. اما انتظار داریم امروز روند نزولی باشد. دیروز اگرچه اعلام شاخص قدرت خرید کارخانه ها موسسه ISM به سود دلار و به ضرر طلا بود، اما چون نرخ آن به اندازه کافی رشد نداشت، نتوانست موجب ریزش قابل توجه در بازار شود. شاید بازار منتظر خبر اصلی اعلام شاخص قدرت خرید شرکت های خدماتی موسسه ISM باشد که فردا منتشر می شود. تفاوت این خبر با خبر دیروز این است که خبر دیروز کارخانه جات را در بر میگرفت. اما خبر فردا شرکت ها را بررسی می کند. در ضمن به خاطر افزایش شدید داده های PMI چین، نگرانی های تورم در ایالات متحده همچنان ادامه دارد. به طور کلی می توان این گونه تحلیل کرد که اگر حمایت 1830 دلاری شکسته شود، حمایت بعدی 1823 دلار است. برعکس اگر مقاومت قوی 1844  دلاری شکسته شود، انتظار افزایش قیمت تا 1857 دلار (میانگین متحرک 50 روزه) بعید نیست. اما انتظار نوسانات را بیشتر در کانال 1830 داریم. اسکلپر ها می توانند امروز روی تریدهای کوچک، حساب باز کنند.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 22 اسفند 1401 : خیز بلند طلا به سمت 1900 دلار!

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند .

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *