اخبار فارکس 4 بهمن 1401 : روند کاهشی طلا به سمت حمایت قوی 1920 دلار!

اخبار فارکس امروز 4 بهمن 1401

24 ژانویه روز مهمی در بازار فارکس است و خبرهای زیادی داریم. پس در ابتدا از شما میخواهیم در تایم خبر، ریسک نکنید. در حوزه اخبار فارکس روابط سیاسی ایالات متحده و چین دوباره دچار چالش شده است. موضوعی که به خاطر تعطیلات سال نوی چینی، فعلا نمود خاصی نداشته است! مذاکرات پیرامون سقف بدهی آمریکا در سنا هم در حال انجام شدن است و باید منتظر آن هم باشیم. از طرفی به نظر میرسد که بحث افزایش نرخ بهره برای ماه فوریه توسط فدرال رزرو جدی است و همین موضوع هم به اندازه کافی روی دلار تاثیرگذار است.

از سوی دیگر، همه در انتظار منتشر شدن شاخص های PMI کشورهای مختلف هستند. داده های PMI برای کشورهای مختلف منطقه یورو و بریتانیا و امریکای شمالی امروز منتشر می شودو قاعدتا روی دو ارز دلار و یورو تاثیر زیادی دارند. به نظر می رسد این شاخص برای کشورهای مختلف بیشتر شود که قاعدتا برای ارزهای آنها بسیار خوب است. شاخص قدرت خرید شرکت های خدماتی ساعت 12 برای اتحادیه اروپا، ساعت 13 برای بریتانیا و 18:15 برای آمریکا منتشر می شود.

 

اخبار فارکس تحلیل طلا

در حوزه تحلیل تکنیکال نیز می توان گفت قیمت طلا از خط روند هفتگی خارج شده است. اندیکاتورهای RSI (14) و MACD نیز تاییدی بر روند نزولی کوتاه مدت هستند. در نتیجه، قیمت XAU/USD احتمالاً به سمت تلاقی حمایت 1920 دلاری خواهد رفت. این خط، تجمیع خط میانگین متحرک 100 ساعته (HMA) و سطح مقاومت قبلی است.

در صورت شکستن سطح 1920 (و با کمی اغماض 1917 دلار ) می‌توان انتظار کاهش بیشترِ قیمت را داشت. سطح 1900 حمایت بسیار قوی است. از طرف دیگر، صعود قیمت طلا از مقاومت 1940 دلاری می‌تواند به سرعت آن را به سمت سطح 1952 دلاری ( خط 61.8 درصد ابزار فیبوناچی) سوق دهد.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 17 بهمن 1401 : طلا برای کاهش قیمت تا سطح 1849 دلاری خیز برداشته؟!

این اخبار فارکس و تحلیل ها صرفا از سایت های forexfactory.com و fxstreet.com استخراج شده اند. مخصوصا در حوزه تحلیلی، مستر اسکلپر این مطالب را تایید یا رد نمیکند. ما فقط سیگنال های خود را در کانال VIP منتشر می کنیم که برای عضویت در آن لازم است در سایت ثبت نام کنید. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *