اخبار فارکس 14 بهمن 1401: آیا روند اصلاحی تا مقاومت 1930 آغاز شده است؟

اخبار فارکس 14 بهمن 1401

با افزایش ارزش دلار شاهد افت و خیزهای طلا بودیم. معامله گران طلا منتظر نتایج هفته آینده NFP ایالات متحده و فدرال رزرو آمریکا برای سرنخ های تازه هستند. قیمت طلا (XAU/USD) پس از دو روز متوالی نوسانات شدید (که تحت تاثیر تصمیمات بانک های مرکزی اصلی بود) به نظر روند صعودی پایداری خواهد داشت. دلار آمریکا پس از رسیدن به پایین ترین سطح در ده ماه گذشته، شتاب خود را حفظ کرده است. گزارش‌های ناامیدکننده درآمد غول‌های فناوری آمریکایی از جمله Apple، Amazon و  Google Alphabet تقاضای دلار آمریکا را افزایش داده است. با این حال، ضعف مداوم در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، حمایت از قیمت طلا را نشان میدهد. اکنون تمرکز به سمت گزارش روز جمعه نرخ بیکاری ایالات متحده و سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو در هفته آینده برای جهت گیری جدید در قیمت طلا معطوف شده است.

اخبار فارکس امروز 14 بهمن 1401 در حوزه دلار به شرح زیر هستند:

  • میانگین درآمد ساعتی ماهانه (17:00)
  • تغییر در میزان استخدام نیروی کار ( به غیر کشاورزی) (17:00)
  • نرخ بیکاری (17:00)
  • اعلام شاخص قدرت خرید شرکت های خدماتی (18:30)

توصیه می کنیم در این ساعات ترید نکنید. اجازه دهید بازار از این اخبار تاثیر بگیرد و بعد با بازار همراه شوید. دوشب پیش را به یاد بیاورید!

از لحاظ تکنیکال هم در مورد طلا می توان گفت که حمایت قوی در 1910 دلار مشاهده می شود. مقاومت قوی بعدی در حدود 1929 دلار قرار دارد که تقاطع SMA یک روزه، فیبوناچی 38.2% یک روزه و SMA  صد دوره‌ای است.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 26 بهمن 1401 : طلا روند نزولی خود به سمت 1825 دلار را از سر گرفته است!

برای دوستداران فرانک نیز خبر مهم امروز، سخنرانی فرماندار بانک مرکزی سوئیس آقای میچلر است که باید به لحن او توجه داشت. دیروز نیز خانم لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا لحن هاوکیش (سیاست‌های مالی انقباضی) داشت که به نظر می‌رسد باید منتظر کاهش تراز مالی و افزایش نرخ بهره باشیم که قاعدتا روی یورو تاثیر زیادی خواهد داشت. مستر اسکلپر فقط این مطالب را بازنشر داده و آنها را رد یا تایید نمیکند. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

منابع: forexfactory.com و fxstreet.com

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *