اخبار فارکس 24 بهمن 1401: آرامش قبل از طوفان فردا!

اخبار فارکس 24 بهمن 1401

طبق معمول دوشنبه ها جزو کم‌خبرترین روزهای هفته است. امروز دوشنبه 24 بهمن 1401 به جز انتشار تورم سوئیس، خبر مهمی نداریم. از آنجا که یورو و فرانک همبستگی بالایی دارند، اخبار کشور سوئیس برای معامله گران روی یورو بسیار مهم است. اما امروز آرامش قبل از طوفان است. فردا به نوعی مهم ترین روز هفته است. تورم آمریکا، GDP ژاپن و ادعای بیکاری انگلستان منتشر می‌شوند که قاعدتا باید منتظر نوسانات مختلف باشیم.

از لحاظ تکنیکال به نظر میرسد باید منتظر کاهش قیمت طلا باشیم. سطح حمایت 1850 بسیار مهم است و امروز باید ببینیم نمودار نسبت به این سطح چه واکنشی می دهد. در صورت شکست میانگین متحرک 50 روزانه، XAU/USD می تواند سطح 1825 دلار را هدف قرار دهد. حتی می توان در بلندمدت در مورد برگشت به سطح 1800 نیز امیدوار بود. قیمت طلا دوباره به DMA پنجاه دوره ای حمله کرده است! باید منتظر باشیم و ببینیم معامله گران بازار را به چه سمتی میبرند.

ناحیه مقاومتی 1866 نیز بسیار مهم است و در صورت شکست احتمال ورود به کانال 1880 نیز وجود خواهد داشت. کارشناسان اعتقاد دارند اگر طلا وارد کانال 1890 دلاری شود، نه تنها سطح 1900 دلاری، بلکه 1930 دلاری هم قابل دسترسی است. از این رو امروز به عنوان اولین روز هفته می تواند همه اتفاقات پیش رو را واضح تر کند!

از طرفی چشم انداز تشدید سیاست های بیشتر توسط فدرال رزرو همچنان به حمایت از دلار آمریکا ادامه می دهد و به عنوان یک باد مخالف برای قیمت طلا عمل می کند. در واقع، تعدادی از سیاستگذاران کمیته بازار باز فدرال (FOMC) از جمله شخص جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، هفته گذشته بر لزوم افزایش بیشتر نرخ بهره برای کنترل کامل تورم تاکید کردند. به همین دلیل همه چیز کمی مبهم است و باید با بازار همراه بود!

پیشنهادی:   اخبار فارکس 17 فروردین 1402 : طلا به دلیل صعود شدیدی که داشت، فعلا رنجی است.

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دوسایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند.

2/5 - (1 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *