اخبار فارکس 21 بهمن 1401 : سقوط پوند انگلیس به خاطر کاهش تولید ناخالص داخلی و امیدواری فروشندگان طلا به خاطر الگوی پرچم نزولی!

اخبار فارکس 21 بهمن 1401

قیمت طلا در نزدیکی مرز 1850 دلار به پایین ترین سطح در 5 هفته اخیر رسیده است. به طور کلی الگوی پرچم نزولی مشاهده می شود. از این رو به نظر می رسد باید پایام هفته نزولی دیگری را برای طلا انتظار داشته باشیم.

امروز 21 بهمن 1401 بیانیه قوانین مالی استرالیا قرائت شد که لحن کلی آن  هاوکیش و به نفع دلار استرالیا بود. تولید ناخالص داخلی ماهانه انگلیس نیز 0.5- بود که برای پوند اصلا خوب نیست. نرخ تغییر استخدام و نرخ بیکاری برای کانادا نیز امروز ساعت 17 منتشر می شوند. تریدرهایی که روی این ارز معامله می کنند به دقت نسبت به آن توجه داشته باشند.  اما مهم ترین خبر روز، ساعت 6.5 بعداز ظهر برای دلار آمریکا است که به طور ماهانه شاخص احساسات مصرف کنندگان را ارائه می دهد. منتشر کننده این شاخص، دانشکده اقتصاد دانشگاه میشیگان است.  پیش بینی ها حاکی از رشد این شاخص و در نتیجه تقویت دلار است. خبر بسیار مهمی است و توصیه می کنیم درآن زمان یا معامله نکنید با اگر معامله باز دارید استاپ لاس خود را به اندازه ای قرار دهید که نوسانات جهشی نیز مشکلی برای معامله شما ایجاد نکنند. در همین ساعت نیز خبر انتظارات مصرف کنندگان نسبت به تورم را داریم. در ضمن ساعت 21 آقای والر عضو هیئت رئیسه و شورای حکام فدرال رزرو سخنرانی خواهند داشت که ان هم خبر مهی است و باید در لحن او دقت کنیم.

از لحاظ اندیکاتوری نیز خط اندیکاتور میانگین متحرک 50 روزانه (DMA) عدد1855 را نشان میدهد.  اگر حمایت قوی 1850 شکسته شود دسترسی به سطح 1825 دلاری هم امکان پذیر است. سطوح 1871 و 1885 دلار نیز مقاومت های بسیار قوی هستند.  هرچند احتمال شکسته شدن آنها در هفته دیگر هست. اما این هفته به سختی می توان به شکسته شدن آنها امیدوار بود.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 17 فروردین 1402 : طلا به دلیل صعود شدیدی که داشت، فعلا رنجی است.

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب تحلیلی این مقاله را که از دوسایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *