اخبار فارکس 18 فروردین 1402 : هدیه عید پاک برای خریداران طلا!

اخبار فارکس امروز 4 بهمن 1401

اگرچه امروز 7 آوریل 2023 در اغلب کشورهای جهان به مناسب عید پاک، بانک ها و موسسات مالی تعطیل هستند، اما خبر NFP ماهیانه آمریکا مهم ترین خبر هفته خواهد بود. ساعت 16 تغییر در میزان استخدام نیروی کار به غیر کشاورزی، نرخ بیکاری و میانگین درآمد ساعتی ماهانه برای ایالات متحده منتشر می شوند که به شدت مهم هستند.

اما برای تریدرهایی که روی طلا معامله می کنند باید گفت، قیمت طلا علیرغم سقوط اخیر همچنان در مسیر کاهش دو هفته‌ای قرار دارد. ضعف دلار آمریکا، خریداران طلا را امیدوار نگه داشته. اما در میان ناامیدی‌های اخیر از داده‌های اقتصادی  ایالات متحده، همه چیز به NFP امروز بستگی دارد. قیمت طلا (XAU/USD) در ساعات اولیه جمعه 7 آوریل همچنان در سطح 2007 دلار است. علاوه بر کمبود نقدینگی ناشی از تعطیلات عید پاک، قیمت طلا اخیراً بار مشکلات رکود اقتصادی را به دوش می کشد. به طور کلی قیمت طلا یک روند صعودی سه روزه را پشت سر گذاشت. اما دیروز بزرگترین ضرر روزانه نزدیک به دو هفته اخیر را ثبت کرد. زیرا ضعف متوالی داده های ایالات متحده و کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری این کشور، باعث ترس از رکود در بزرگترین اقتصاد جهان شده است. به نظر می رسد نه تنها ترس از رکود اقتصادی، بلکه تشدید نگرانی های ژئوپلیتیکی پیرامون ایالات متحده، چین، روسیه و کره شمالی نیز قیمت XAU/USD را تحت تاثیر قرار داده است. انتقاد چین از روابط آمریکا و تایوان و بیزاری از رقابت با کاخ سفید، به بدتر شدن روابط بین دو اقتصاد برتر جهان، یعنی آمریکا و چین منجر شده است. همین امر با توجه به موقعیت چین به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان طلا در جهان و همچنین به دلیل تقاضای احتمالی دلار آمریکا، باید بر قیمت طلا تأثیر بگذارد. علاوه بر تنش آمریکا و چین، جنگ اوکراین و روسیه و کشمکش مسکو با غرب، و همچنین هشدار کره شمالی برای استفاده از قدرت هسته ای، زمینه ژئوپلیتیکی را نیز متزلزل کرده و خریداران طلا را تحریک می کند. اگر گزارش NFP عصر امروز ناامید کننده باشد، قیمت طلا ممکن است افزایش بیشتری را تجربه کند.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 25 بهمن 1401 : بازار منتظر تورم آمریکاست!

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *