اخبار فارکس 25 اسفند 1401 : بعدازظهر شلوغ اروپا و امریکا!

معرفی جفت ارز USD/JPY

اخبار مهم امروز 16 مارس 2023 با آمار تولید ناخالص داخلی 3 ماهه نیوزیلند شروع میشود. نیوزیلند زمستان خوبی را از لحاظ تولید پست سر نگذاشته و احتمالا با کاهش قابل توجه تولید در این کشور مواجه باشیم. به همین دلیل احتمالا دلار نیوزیلند با سقوط مقطعی همراه باشد. امروز روز مهمی هم برای اقتصاد استرالیا هم هست. ساعت 4 بامداد نرخ بیکاری و نرخ تغییرات استخدامی در این کشور اعلام می شود. پیش بینی ها حکایت از تقویت دلار استرالیا دارند. چرا که آمارها امیدوارکننده است.

معمولا اخبار اتحادیه اروپا در ساعات میانی روز منتشر میشد. اما امروز حدود ساعت 17 نرخ اصلی بازپرداخت وام منتشر خواهد شد که بسیار مهم است. به جز این خبر بیانیه قوانین مالی و کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا را در همین ساعات خواهیم داشت که احتمالا روی یورو تاثیرات زیادی بگذارند.

مثل هر پنج شنبه نیز ساعت 16 خبر ادعای بیکاری را خواهیم داشت. اما به جز این اخبار آنچه برای دلار آمریکا مهم است خبر شاخص قدرت خرید کارخانه جات در فیلادلفیا است که هر ماه منتشر می شود. این شاخص که در واقع PMI ایالتی نیز به شمار می رود، یومین پنجشنبه پس از شروع ماه منتشر شده و در واقع خلاصه شده ای از یک پرسشنامه است که بین 250 مدیر خرید کارخانه جات در فیلادلفیا توزیع می شود. دیدگاه این مدیران نسبت به نیروها، تولید، سفارش های جدید، قیمت ها، نحوه توزیع عرضه کنندگان و موجودی انبار مورد ارزیابی قرار میگیرد. به طور کلی اگر مقدار واقعی بیشتر از مقدار پیشبینی شده باشد، برای دلار خوب است.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 13 بهمن 1401: آیا باید آماده آغاز روند صعودی طلا باشیم؟

هم برای تریدرهایی که روی دلار آمریکا ترید می کنند و هم برای معامله گران فارکس در حوزه یورو و پوند، اکیدا توصیه می‌کنیم در زمان خبر از ترید بپرهیزید یا با کمترین حجم ممکن ترید کنید. نوسانات و البته اسپرد دراین تایم فوق العاده بالاست.

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *