اخبار فارکس 10 اسفند 1401 : روند کاهشی قیمت طلا، نتیجه آمار ناامیدکننده اقتصاد استرالیا!

اخبار فارکس 29 دی 1401

اجازه بدهید دلیل توقف رشد قیمت طلا در بامداد امروز اول مارس 2023 را بررسی کنیم و بعد از آن به سراغ اخبار مهم فارکس برای پوند و دلار برویم. ساعت 4 بامداد برای دلار استرالیا، آمار تولید ناخالص داخلی یا همان GDP و شاخص قیمت مصرف کنندگان یا همان CPI به صورت سالیانه منتشر شد. هر دو کمتر از مقدار پیش بینی شده بودند که قاعدتا باعث تضعیف دلار استرالیا شدند. از انجاییکه بیشترین میزان صادرات طلا در جهان در اختیار استرالیا است و این ارز با طلا همبستگی بسیار زیادی دارد، روند صعودی قیمت طلا متوقف شده و به نظر کاهشی باشد.

از طرفی ساعت 13:30 رئیس بانک مرکزی بریتانیا سخنرانی خواهد داشت و باید به لحن آن توجه کرد. اما مهترین خبر روز اعلام شاخص قدرت خرید کارخانه ها توسط موسسه ISM است که راس ساعت 18:30 منتشر خواهد شد و تاثیر قابل توجهی روی دلار خواهد داشت. اگر عدد این شاخص از 47.9 بیشتر باشد، برای دلار خوب است. البته خیلی از کارشناسان اعتقاد دارند شاید این شاخص، اصلا تغییر نکند!

در مورد طلا نیز باید گفت که این فلز گرانبها سومین ماه سال را با روند رو به رشد تا نزدیکی 1835 دلار آغاز کرده است. البته به نظر میرسد (حداقل امروز) نتواند سطح 1837 را بشکند. اما اگر قیمت همچنان بالا رود، هدف بعدی سطح 1848 است. امکان اصلاح و نزول قیمت تا 1820 نیز وجود دارد. به عبارت دیگر قیمت طلا از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) هم بالاتر رفته است. اندیکاتورهای MACD و RSI اشباع خرید را نشان می دهند.اگر دوباره شاهد کاهش قیمت باشیم، حتی سطوح 1805 و 1800 نیز قابل دستیابی است. مثل دیروز که ساعت 18:30 بازار متحول شد، امروز نیز همان آش و همان کاسه است!!!

پیشنهادی:   پیش بینی قیمت طلا: به نظر رشد قیمت طلا هم چنان ادامه دارد. 1880 یک سطح مقاومتی قوی است.

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

3/5 - (1 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *