اخبار فارکس 16 فروردین 1402 : تاثیر خبر بازداشت و منتفی شدن بازداشت ترامپ روی انس جهانی!

اخبار فارکس 5 آوریل 2023

امروز 5 آوریل 2023 اگرچه روز پرخبری است، اما فقط دو خبر بسیار مهم داریم که مربوط به دلار آمریکا هستند. یکی تغییر میزان استخدام نیرو در بخش غیر کشاورزی (ساعت 15:45) و دیگری اعلام شاخص قدرت خرید شرکت های خدماتی موسسه ISM (ساعت 17:30) هر دو خبر فوق العاده مهمند و تاثیر زیادی روی بازار خواهند داشت. پیش بینی ها از کاهش ارزش دلار خبر می دهند. در ساعت 5:00 بامداد فردا نیز، تراز تجاری استرالیا منتشر می شود. در ضمن بامداد امروز (5:30 صبح) نرخ رسمی پول نقد نیوزیلند اعلام شد که به تقویت این ارز انجامید.

اما دیروز یک روز خاص بود. افت شدید فرصت های شغلی و تاثیر منفی بر روی دلار و متعاقبا صعود طلا و شکسته شدن مقاومت 2000 دلاری انس جهانی را شاهد بودیم. در این زمینه به جز داده های اقتصادی، خبر دستگیری و حضور ترامپ در دادگاه نیز بی تاثیر نبود. البته اخباری از منتفی شدن بازداشت رسمی ترامپ هم آمده که اگر تایید شوند می تواند باعث کاهش انس جهانی شود.

اما در مورد طلا چند ساعتی است که مقاومت 2010 دلاری شکسته شده و از این رو انس جهانی بالاترین سطح 13 ماهه خودش را لمس کرد. این مقاومت شامل بالاترین قیمت ماهانه قبلی و R2 یک هفته‌ای Pivot Point است. علاوه بر این، تهدید به وضعیت ارز ذخیره دلار آمریکا و بازده ضعیف اوراق قرضه خزانه داری نیز به قیمت XAU/USD قدرت می بخشد. در حال حاضر سطح حمایتی 2005 دلاری (فیبوناچی 38.2 درصد یک روزه) احتمالا استاپ‌لاس خریداران باشد. همچنین، Pivot Point R3 یک هفته ای، 2035 دلار را به عنوان یک مانع صعودی فوری برای خریداران طلا برجسته می کند. پس از آن، R1 یک ماهه Pivot Point، نزدیک به 2050 دلار، به نظر می رسد یک مهره سخت برای خریداران قبل از هدایت آنها به بالاترین قیمت سالانه (2070 دلاری) باشد.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 27 دی 1401 : قیمت طلا قبل از صعود به سمت 1929، اصلاح یا رنج میشود!

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *