پیش‌ بینی قیمت طلا: فروشندگان در ایام تعطیلات کریسمس، در پشت سطح 1790 دلار کمین کرده‌اند!

پیش بینی قیمت طلا

قیمت طلا در کریسمس به چه صورت خواهد بود؟ انس طلا (XAU/USD) در فارکس دوران ثبات را می‌گذراند. فروشندگان در دو روز گذشته توانستند سودهای خوبی بگیرند. چرا که روند نزولی را در بازار شاهد بودیم. امروز نیز به‌عنوان آخرین روز معاملاتی هفته، احتمالاً شاهد افت قیمت باشیم. دیگر عامل مؤثر بر قیمت طلا، فقدان عرضه و تقاضا در بازارهای اوراق قرضه است. همچنین امروز انتظار می‌رود اخباری مثل شاخص قیمت خرید برای مصرف کنندگان (PCE) و حتی شاخص تولید ناخالص ملی کانادا، تأثیر مهمی روی دلار و درنتیجه قیمت طلا تا قبل از کریسمس داشته باشند. از طرفی بانک مرکزی ایالات متحده نشستی در حوزه سیاست پولی خود برای افزایش قیمت XAU/USD برگزار کردند که به گفته مسئولین فدرال رزرو نتایج آن خیلی قانع‌کننده نبود.

سطح حمایتی 1790 برای قیمت طلا در کریسمس

 با این اوصاف به نظر می‌رسد که قیمت طلا در ایام کریسمس بالای منطقه حمایتی قوی و در اطراف 1793 دلار، شناور است که اگر از ابزار فیبوناچی استفاده کنیم، سطوح 23.6 درصد برای امروز و 38.2 درصد برای هفته، لمس شده است. توصیه می‌کنیم از اندیکاتور SMA ده دوره‌ای و صد دوره‌ای در تایم فریم 4 ساعته استفاده کنید تا دید بهتری نسبت به این موضوع داشته باشید.

اگر قیمت XAU/USD به زیر سطح حمایتی 1793 دلار سقوط کند، احتمالاً به سطح 1788 دلار نزدیک‌تر می‌شود. این موضوع می‌تواند برای فروشندگان خبر خوبی باشد.

لازم به ذکر است فیبوناچی 23.6 درصد در تایم فریم هفتگی و اندیکاتور بولینگر باند برای دوره یک‌روزه، سقوط دلار تا حدود 1785 دلار را پیش بینی می‌کنند. باید ببینیم قیمت به چه مسیری می‌رود. اگر شاهد ریزش قیمت با کندل های قوی باشیم، احتمالاً رسیدن به سطح 1785 امکان‌پذیر است.. حتی می‌توان انتظار لمس سطح 1775 هم داشت. با این حال نوسان بین 1788 تا 1798 محتمل‌تر خواهد بود. مجموعه مستراسکلپر هر روز سیگنال های اسکلپ طلا را ارائه می‌دهد. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

پیشنهادی:   تحلیل طلا امروز: قیمت طلا به رشد ملایم بالای سطح 1800 دلار ادامه میدهد. چون خریداران برای سال 2023 آماده می‌شوند.

 

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *