اخبار فارکس 9 اسفند 1401 : شاید ساعت 18:30 بازار از این حالت در بیاید!

اخبار فارکس 17 بهمن 1401

مهم ترین اخبار امروز 28 فوریه 2023 شاخص GDP کانادا (ساعت 17) و اعلام شاخص ماهیانه اطمینان مصرف کننده و شاخص ریچموند برای ایالات متحده آمریکا (هر دو ساعت 18:30) هستند. قطعا در مورد شاخص GDP و شاخص اطمینان مصرف کننده اطلاعات دارید. اما لازم میدانیم توضیح کوتاهی در مورد شاخص ریچموند بدهیم.

شاخص تولید ریچموند Richmond Manufacturing Index (RMI) شاخص مرتبط با حوزه های مختلف تولیدی در منطقه پنجم فدرال رزرو است. این شاخص نشان‌دهنده سلامت مالی بخش تولیدی به شمار میرود. طی یک نظرسنجی از حدود ۵۵ تولید کننده در منطقه ریچموند، سطح نسبی شرایط تجاری برای سال پیش رو ارزیابی می کنند و نتیجه را تحت عنوان یک شاخص منتشر می سازند.

در ضمن فردا صبح (4 بامداد) دو خبر بسیار مهم GDP و CPI ماهیانه برای استرالیا را داریم. از آنجاییکه استرالیا بزرگترین صادرکننده طلا است، قطعا این خبر روی طلا تاثیر دارد. پس حواستان به معاملات روی طلا باشد.

حال که بحث طلا شد اجازه دهید کمی در مورد روند قیمت آن هم صحبت کنیم. به طور کلی XAU/USD در انتظار بسته شدن روزانه بالای سطح 1814 دلار است. انتظار این است که امروز قیمت طلا به احتمال زیاد در بازه 1805 تا 1820 دلار نوسان داشته باشد. مگر اینکه قدرت فروشندگان قیمت طلا را تا سطح 1800 دلار تنزل دهد. در کل، قیمت طلا همچنان کند است. از نوسانات هفته های گذشته خبری نیست و فعلا بازار جو نسبتا آرامی دارد! دیروز قیمت طلا تا 1807 دلار به عنوان یک سطح حمایتی قوی نزول داشت. اگر قیمت طلا امروز بتواند تا 1814 رشد داشته باشد می توان گفت روند صعود کوتاه مدت آن آغاز شده است. همانطور که دیروز اشاره کردیم، میانگین متحرک 100 روزه سطح 1795 را نشان میدهد که بعید است امروز لمس شود! شاید ساعت 18:30 و خبر شاخص اطمینان مصرف کننده آمریکا، تکلیف بازار را تعیین کند.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 5 اسفند 1401 : PCE آمریکا روند بازار را در آخرین روز هفته مشخص میکند.

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *