اخبار فارکس 25 بهمن 1401 : بازار منتظر تورم آمریکاست!

اخبار فارکس 24 بهمن 1401 | 14 فوریه 2023

قیمت طلا نزدیک به سطح 1860 دلار در نوسان است. از طرفی شاخص دلار آمریکا (DXY) حدود 102.80 است. علیرغم کاهش در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آمریکا در ماه پیش، فدرال رزرو موضع خود را تغییر نداد! میشل بومن، یکی از روسای فدرال رزرو روز دوشنبه (دیروز) گفت که بانک مرکزی آمریکا به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد.  علاوه بر این امروز تغییرات مدعیان بیکاری در انگلستان را داریم که پیش بینی ها از قدرت گرفتن پوند حکایت دارند. طبق اطلاعات موثق، میزان بیکاری در انگلیس به شدت پایین آمده و دستمزد روزانه و ساعتی نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

ساعت 17 به وقت تهران مهمترین خبر هفته یعنی تورم (CPI) آمریکا را داریم. اگر تورم از 6.5 به 6.3 کاهش بیابد، قاعدتا دلار تضعیف خواهد شد. از طرفی تورم خالص سالانه نیز به احتمال زیاد کاهش داشته باشد. اما اکیدا توصیه میکنیم امروز صبر کنید. بازار هم تا قبل از این خبر در اغلب جفت ارزها رنج خواهد بود. اجازه دهید نرخ تورم اعلام شود و پس از آن مطابق روند بازار پوزیشن سل یا بای بگیرید. احتمال نوسان جهشی در عصر امروز بسیار زیاد است. فقط به عنوان تذکر باید یادآوری کنیم که هر گونه تورم، به طور مقطعی (چیزی حدود یک هفته) روی نرخ جفت ارزها تاثیر گذار است. نرخ بهره شاخص مهم تر و طولانی مدت تری است و سیاست های فدرال همه چیز را در نهایت تعیین می کند.

اخبار فارکس 25 بهمن 1401

قیمت طلا در حرکت نزولی نزدیک به 1850 دلار تلاش کرد تا روند اصلاحی را طی کند. نوسانگر مومنتوم شاخص قدرت نسبی (RSI) (14)، نشان داده است که قیمت طلا در حال رسیدن به اوج های پایین تر است در حالی که نوسانگرها پایین ترین سطح را ارائه می دهند. این نشان دهنده عدم وجود قدرت در حرکت نزولی است! در همین حال، قیمت طلا به دنبال صعود به بالای میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای (EMA) در حدود 1860 دلار است.

پیشنهادی:   پیش بینی طلا: XAU/USD در محدود 1850 دلار نوسان دارد، تمرکز بازار روی شاخص NFP ایالات متحده است!

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دوسایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *