پیش بینی قیمت طلا: همه منتظر خبر CPI هستند!

تحلیل خبر طلا امروز

قیمت طلا در روز پنج‌شنبه به اوج چند ماهه نزدیک‌تر شد. کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد و تقویت بیشتری را برای  طلا ایجاد می کند. تمرکز بازار همچنان به ارقام CPI است. افزایش کمتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو به نفع قیمت طلا است.

به نظر می رسد قیمت طلا که در حال حاضر در محدوده 1885 دلار قرار دارد، در بحبوحه امیدها برای تشدید سیاست های فدرال رزرو آماده افزایش بیشتر است. به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که فدرال رزرو موضع جنگ طلبانه خود را کاهش داده و چرخه افزایش نرخ فعلی را متوقف خواهد کرد.  به هر سال ساعت 17 به وقت تهران منتظر خبر CPI هستیم. پیش ‌بینی ها حاکی از  کاهش  این شاخص است و انتظار می‌رود از نرخ %6 به %5.7 برسد.  در هر دو صورت باید حتما به این خبر توجه کنید چرا که تاثیر بسیار زیادی روی بازار خواهد گذاشت. در صورت اعلام بیش از %5.7 نوسانی کوتاه مدت صعودی را در دلار انتظار داریم. اما در صورت اعلام کمتر از %5.7 در کنار تضعیف دلار، طلا بیشتر تحت توجه خریداران قرار می‌گیرد.

چشم انداز فنی قیمت طلا

از منظر فنی، به نظر می رسد که حرکت بازار به سمت بازپس گیری سطح 1900 دلاری برای اولین بار از ماه مه 2022 آماده است.  از طرفی سطوح حمایتی 1865 تا 1860 دلار نیز بسیار مهم هستند.  اگر امروز این سطوح شکسته شوند می توان انتظار داشت روند نزولی بازار شروع شود. اما احتمال این موضوع بسیار کم است. پیش بینی ها حاکی از رشد طلا است.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 9 اسفند 1401 : شاید ساعت 18:30 بازار از این حالت در بیاید!

آنچه تشریح شد، صرفا تحلیل فاندامنتال استخراج شده از سایت FxStreet است و به معنای سیگنال خرید و فروش نیست.  در نظر داشته باشید که مجموعه مستر اسکلپر سیگنال های اسکلپ طلا فقط در کانال VIP ارائه خواهد شد. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

منبع: fxstreet.com

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *