اخبار فارکس 29 دی 1401 : طلا برای از سرگیری روند صعودی باید سطح 1920 دلاری را بشکند.

اخبار فارکس 29 دی 1401

قیمت طلا برای اولین بار در چهار روز معاملاتی، امروز (پنجشنبه) افزایش یافت. به همین دلیل به احتمال زیاد امروز تا سطح 1920 رشد خواهند داشت. از طرفی بسته شدن کندل چهارساعته بالاتر از میانگین متحرک 21 دوره‌ای در 1913 دلار، احتمال رشد قیمت را افزایش داده است. با این حال، خریداران طلا در ابتدا باید جای پای محکمی بالاتر از سطح 1920 دلار را پیدا کنند.

از جنبه نزولی نیز، اگر فروشندگان بازار را به زیر سطح حمایت کلیدی 1897 دلار برسانند، احتمال کاهش قیمت تا 1870 نیز خواهد بود. امروز ساعت 17 خبر شاخص قدرت خرید کارخانه‌جات فیلادلفیا را داریم. از طرفی دو خبر مهم هم داریم. یکی خبر ادعای بیکاری (ساعت 17:00) و دیگری سخنرانی خانم برینرد از بانک مرکزی آمریکا. این اخبار قطعاً روی روند بازار، تأثیرات کوتاه‌مدت خواهند داشت. از این رو در این زمان‌ها معامله را باز نکنید. خانم لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا هم امروز ظهر سخنرانی کوتاهی داشت که در آن به نکات مهمی اشاره کرد. او اظهار داشت اخبار اقتصادی بسیار مثبت‌تر شده‌اند. اما 2023 سال درخشانی نخواهد بود! او ابراز امیدواری کرد که شاهد تثبیت انتظارات تورمی باشیم. امیدواریم واقعا سال 2023 سال خوبی برای اقتصاد در سطح جهانی و بالاخص ایران باشد.

با این تفاسیر به نظر می‌رسد اگر چه امروز روند رشد طلا را خواهیم دید، اما فردا به عنوان آخرین روز معاملاتی هفته،  احتمالاً دلار یک ریزش 100 پیپی داشته باشد. این اتفاق اگر فردا نیفتد، به احتمال زیاد در هفته آینده شاهد آن خواهیم بود. آنچه مطالعه کردید، اخبار و تحلیل‌ های سایت FXSTREET.COM و FOREXFCTORY.COM هستند. از این رو مستر اسکلپر صرفاً آن‌ها را برای اطلاع‌رسانی انتشار می‌دهد و به هیچ عنوان سیگنال خرید و فروش نخواهد بود. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 11 فروردین 1402 : روز پرخبر آمریکا!

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *