اخبار فارکس 7 بهمن 1401: بر اساس داده های تورم PCE ایالات متحده، احتمالا روند نزولی قیمت طلا ادامه داشته باشد.

شاخص PCE

قیمت طلا حمایت کلیدی 1937 دلار را برای مدت کمی شکست. معامله‌گران طلا منتظر معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو (یعنی جزئیات شاخص PCE) برای ماه دسامبر هستند. از طرفی الگوی نمودار نزولی گوه ای نیز فروشندگان XAU/USD را امیدوار نگه می‌دارد. از طرفی امید به افزایش سقف بدهی ایالات متحده، به صورت تلویحی باعث تقویت دلار و کاهش قیمت طلا خواهد شد.

از لحاظ اخبار فارکس می توان گفت شاخص PCE آمریکا عصر امروز منتشر می شود. این خبر بسیار مهم است و راس ساعت 7 منتشر می شود. ساعت 18:30 دقیقه نیز شاخص اصلاح شده احساسات مصرف کنندگان و آمار ماهیانه خانه های در حال فروش منتشر می شود. هر دو خبر نیز مهم هستند و باید در این ساعت با مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک ترید کنید.

پس از انتشار اطلاعات خوش‌بینانه شاخص GDP که انتظارات چند افزایش نرخ بهره را از سوی فدرال رزرو افزایش داد، طلا از بالاترین سطح 9 ماهه خود برگشت. همچنین اخبار اولیه روز جمعه (7 بهمن) حاکی از رای جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا به غلبه بر مشکلات سقف بدهی است که به نظر می رسد روند نزولی XAU/USD ادامه داشته باشد. با این حال، باید توجه داشت که احتمال کاهش نرخ تورم در ایالات متحده و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بسیار زیاد است که نشان دهنده فضای نزولی محدود برای قیمت طلا است.

از لحاظ تکنیکال نیز سطح فیبوناچی 38.2% حدود 1920 دلار را نمایش می دهد که سطح موردنظر برای فروشندگان محسوب می شود.

براساس مفاهیم اقتصاد، تصمیمات خانواده ها درباره میزان مصارفشان، یکی از اصلی ترین بخش های تفاسیر اقتصادی است. بیشترین خرج یک خانواده، مصارف شخصی جاری است. برای این که تاثیر این مصارف را در نظر بگیرید کافی است توجه داشته باشید که 70 درصد تولید ناخالص داخلی کشوری مثل آمریکا در این حوزه مصرف می شود. این شاخص به همراه شاخص تورم مصرف کننده یا همان CPI دو شاخص مهم در مورد سلامت اقتصادی یک کشور هستند و روی ارز، تاثیر قابل ملاحظه ای دارند.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 10 اسفند 1401 : روند کاهشی قیمت طلا، نتیجه آمار ناامیدکننده اقتصاد استرالیا!

تاکید می کنیم این مطالب از دو سایت fxstreet.com و forexfactory.com استخراج شده اند و مستر اسکلپر محتوای آنها را تایید یا رد نمی‌کند. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *