اخبار فارکس 3 بهمن 1401: طلا برای لمس سطح 1940 دلاری آماده میشود.

اخبار فارکس امروز رشد طلا

قیمت طلا در روز جمعه (آخرین روز معاملاتی هفته گذشته) با اندکی کاهش بسته شد. با این حال پیش بینی ‌ها حاکی از این است که این هفته شاهد رشد قیمت طلا باشیم. کارشناسان سطح 1940 دلاری را برای این هفته پیش بینی می‌کنند.

از طرفی، شاهد یک حمایت قوی در سطح 1917 هستیم. لذا نوسان قیمت در بازه 1917 تا 1940 دلاری بسیار محتمل است. در صورت شکسته شدن مقاومت 1940 دلاری، صعود قیمت به 1950 دلار بعید نیست! نظر سنجی کیتکو در مورد روند طلا جهانی در هفته پیش رو نیز نشان از رشد قیمت دارد.

امروز 23 ژانویه (3 بهمن 1401) خبر خاصی نیست! شاید تنها خبری که می‌توان آن را مهم دانست، سخنرانی خانم لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا باشد. در حوزه یورو، شاخص اطمینان مصرف کننده هم راس ساعت 18:30 داریم که می تواند مهم باشد.

بامداد امروز، جلسه سیاستگذاری بانک مرکزی ژاپن برگزار شد و منتظر اخبار تکمیلی آن هستیم. در این جلسه احتمالا رئیس بانک مرکزی ژاپن تغییر میکند و اگر ایشان علاقه مند به سیاست های انقباضی باشد، شاهد رشد ین و در نتیجه تاثیر روی جفت ارزهای همبسته است. قاعدتا برعکس آن هم ممکن است اتفاق بیفتد! یعنی اگر رئیس جدید، به دنبال سیاست های انبساطی باشد شاهد رشد ین هستیم که باید مورد توجه تریدرهای USDJPY باشد.

این هفته تعطیلات سال نوی چینی است و از آنجا که تعداد تریدرهای چینی کم نیست! احتمالا شاهد کاهش محسوس حجم بازار خواهیم بود. فردا خبرهای مهمی داریم. هم در حوزه یورو، هم پوند و هم در حوزه دلار که در مقاله ای در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

پیشنهادی:   اخبار فارکس: آخرِ هفته کم‌ خبر!

آنچه در این مقاله مطالعه کردید از سایت های معتبر حوزه فارکس یعنی fxstreet.com و forexfactory.com استخراج شده است و نباید آن ها را به عنوان سیگنال در نظر گرفت. مجموعه مستر اسکلپر سیگنال های فارکس خود را فقط و فقط در کانال VIP تلگرامی ارائه می دهد که برای عضویت در این کانال می توانید در سایت ثبت نام کنید. در ضمن اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *