اخبار فارکس طلا 28 دی 1401: XAU/USD در مسیر 1918 دلار و 1922 دلار است.

اخبار فارکس طلا امروز

با کاهش ارزش دلار آمریکا با بازده اوراق قرضه، قیمت طلا بازگشت مناسبی را تجربه می کند. قیمت طلا برای از سرگیری روند صعودی باید از سد اصلی 1918 دلار خارج شود. قیمت طلا روند نزولی اصلاحی مداوم خود را متوقف کرده است و بازگشت مناسبی داشته است.  از طرفی قیمت طلا با مقاومت فوری در سطح 1914 دلار مواجه است که فیبوناچی 61.8 درصد یک روزه این موضوع را ثابت می کند. از طرف دیگر نیز، نقطه تلاقی فیبوناچی 23.6% در یک هفته، فیبوناچی 38.2% یک روزه و SMA پنج دوره ای روی چارت چهار ساعته، نشان از قدرت سطوح 1909 و سطوح 1914 دارد.

امروز ساعت 17 شاخص اصلی قیمت تولید کنندگان آمریکا منتشر می شود. این شاخص تغییر در قیمت تمام شده کالاها و خدمات (به غیر از غذا و انرژی) را نشان می دهد. قاعدتا هر چه تغییرات ان بیشتر باشد برای دلار بهتر است. همچنین شاهد انتشار شاخص اصلی خرده فروشی در همان ساعت هم هستیم. هر دو شاخص تاثیر قابل توجهی روی دلار و به طبع XAUUSD دارند. پس توصیه می کنیم در این زمان ترید نکنید یا تا انجا که ممکن است با تحلیل کامل وارد مارکت شوید. هم چنان اجلاس داووس (جلسه سالیانه فروم دنیای اقتصاد) در حال برگزاری است و سخنرانی رهبران جهان در آن تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت. این موضوع تا پایان این اجلاس ادامه خواهد داشت.

با تمام این تفاسیر باید منتظر ساعت 17 باشیم تا ببینیم چه اخباری منتشر می شود. آنچه در این مقاله تشریح شد، برگرفته از دو سایت معتبر در حوزه اطلاع رسانی دنیای فارکس یعنی فارکس فکتوری و Fxstreet است. از این رو مستر اسکلپر فقط آنها را برای اطلاع رسانی منتشر می کند و سیگنال خرید و فروش محسوب نمی شوند. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 10 اسفند 1401 : روند کاهشی قیمت طلا، نتیجه آمار ناامیدکننده اقتصاد استرالیا!

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *