پیش بینی: قیمت طلا امروز (23 دی 1401) وارد منطقه اشباع خرید می‌شود.

تحلیل اونس جهانی طلا

کشمکش قیمت طلا با سطح 1900 دلار ادامه دارد. به طور کلی می توان گفت XAU/USD مشتاق صعود به بالای 1900 دلار است. اما باید منتظر ماند! در صورتی که خریداران طلا کنترل بازار به دست آورند، احتمال رشد قیمت حتی به سمت سطح 1950 دلار وجود دارد. اما شرایط بازار بیشتر به کاهش قیمت متمایل است.

تحلیل تکنیکال طلا

شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) منطقه اشباع خرید را نشان می‌دهد. از این رو به احتمال زیاد در مسیر صعودی طلا، ممکن است شاهد اصلاح هم باشیم. پس فروشندگان طلا می‌توانند از این اصلاحیه‌ ها، سودهای خوبی کسب کنند. اما اگر این اصلاح بتواند بیش از حد انتظار باشد، ممکن است روند نزولی بازار آغاز شود. روندی که لمس سطح 1850 نیز دور از ذهن نیست.

تحلیل فاندامنتال طلا

امروز رأس ساعت 18:30 یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اقتصادی آمریکا منتشر می‌شود و تأثیر قابل توجهی روی دلار و به تبع آن روی XAU/USD دارد. شاخص احساسات مصرف ‌کنندگان می‌تواند وضعیت فعالیت‌های اقتصادی آمریکا را نشان بدهد. عدد این شاخص برای ماه پیش 59.7 بوده و به نظر می‌رسد این ماه، کمی رشد داشته باشد. به هر حال توصیه می‌کنیم توجه ویژه‌ای به تایم اخبار داشته باشید. انتظارات مصرف‌کنندگان نسبت به تورم نیز، شاخص مهم دیگری است که ساعت 18:30 منتشر خواهد شد. این شاخص هم روی قیمت دلار تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل به عدد منتشر شده برای این شاخص نیز توجه داشته باشید.

آنچه در این مقاله خواندید اخبار و تحلیل هایی است که در سایت fxstreet.com منتشر شده و هدف مستر اسکلپر از بازنشر آن‌ها، صرفاً اطلاع‌رسانی است. از این رو به هیچ وجه به عنوان سیگنال خرید یا فروش نیستند. مجموعه مستراسکلپر صرفاً در کانال تلگرامی خود، سیگنال های خرید یا فروش طلا را ارائه می‌دهد. برای عضویت در کانال VIP مستر اسکلپر و استفاده از سیگنال های آن، کافی است در صفحه اصلی سایت، در قسمت عضویت اطلاعات مدنظر را وارد کنید.

3/5 - (2 امتیاز)
پیشنهادی:   اخبار فارکس 16 فروردین 1402 : تاثیر خبر بازداشت و منتفی شدن بازداشت ترامپ روی انس جهانی!

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *