اخبار فارکس 26 دی 1401 : XAU/USD می‌تواند به شرایط اشباع خرید برسد.

اخبار فارکس 26 دی 1401

در حوزه اخبار فارکس مرتبط  با طلا باید خاطرنشان کرد که در هفته گذشته به عنوان اولین هفته سال 2023،  قیمت طلا رشد کرد و نه تنها سطح 1900 دلار، بلکه سطح 1920 دلار را نیز رد کرد. در واقع قیمت طلا به بالاترین حد در 9 ماه اخیر رسید. اما به  سرعت به 1915 دلار کاهش یافت. با این تفاسیر شرایط خرید بیش از حد (اشباع خرید) می تواند خریداران XAU/USD را به شدت تهدید کند.

شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI)  نیز سیگنال هایی میدهد که قیمت طلا به شدت از بالاترین سطح 9 ماهه 1929 دلار عقب نشینی کرده است. RSI روزانه در حال حاضر روی 75.21 قرار دارد که بسیار از سطح بحرانی 70.00 گذشته است. حال همه چیز به سطح 1917 بستگی دارد.  شکست مداوم زیر 1917 دلار می‌تواند باعث اصلاح بیشتر به سمت سطح  1900 دلار شود. حال اگر اگر خریداران طلا موفق شوند کنترل  بازار را دوباره به دست آورند و بالاترین سطح چند ماهه خود را بردارند، آنگاه یک صعود تازه به سمت منطقه 1940 تا 1941 دلار در راه است.

از دیگر اخبار فارکس حائز اهمیت در مورد دلار آمریکا، تعطیلی بانک های ایالات متحده است.  امروز به خاطر تعطیلی بانکهای آمریکا  (به مناسبت بزرگداشت مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش سیاهان آمریکا)، خیلی نمی توان روی نوسانات بازار حساب باز کرد.

اما  در حوزه سایر اخبار فارکس دو خبر مهم داریم. جلسه سالیانه فروم دنیای اقتصاد که به صورت سالیانه در داووس سوئیس برگزار می شود. پس از پایان جلسه کفرانس خبری رووسای بانک های مرکزی برگزار می شود که می تواند باعث نوسانات زیادی شود.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 18 فروردین 1402 : هدیه عید پاک برای خریداران طلا!

رئیس بانک مرکزی بریتانیا نیز امروز ساعت 18:30 سخنرانی دارد که قطعا روی پوند و جفت ارزهای وابسته به آن تاثیرگذار خواهد بود. منبع خبری تحلیلی این مقاله از سایت fxstreet.com  و در قسمت اخبار فارکس است و صرفا به منظور اطلاع رسانی در سایت مستر اسکلپر بازنشر شده است. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

منبع: fxstreet.com

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *