اخبار فارکس 27 دی 1401 : قیمت طلا قبل از صعود به سمت 1929، اصلاح یا رنج میشود!

اخبار فارکس 27 دی 1401

به نظر می‌رسد امروز نوسانات بازار در محدوده 1900 تا 1920 دلار باشند. البته فرصت‌های فروش بیشتر هستند. خریداران باید  از قیمت 1906 دلار دفاع کنند تا قیمت طلا، روند صعودی را از سر بگیرد! در صورتی که خریداران طلا دوباره کنترل بازار را به دست آورند، قیمت ممکن است به سمت رقم 1920 دلاری برگردد.

از لحاظ تکنیکال نیز بسته شدن کندل چهارساعته پایین میانگین صعودی 21 دوره‌ای Simple Moving Average (SMA) می‌تواند دلیل خوبی برای اصلاح قیمت باشد که حتی قیمت به دلار 1900 نیز برسد. از طرفی 50 SMA دوره‌ای، سیگنال کاهش قیمت تا سطح 1882 دلار را نشان می‌دهد.

فارغ از این مباحث، امروز شاخص قیمت مصرف کنندگان در کانادا منتشر می شود. برای دلار آمریکا هم خبر مهم آمار رشد محصولات کارخانه ای توسط امپایر استیت منتشر خواهد شد. هر دو خبر روی دلار آمریکا تأثیر زیادی خواهند گذاشت و از این رو جفت ارز XAUUSD نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. امروز بازار پس از سه روز تعطیلی در آمریکا باز خواهد شد. دیروز به خاطر بزرگداشت مارتین لوتر کینگ، تعطیل رسمی بود. به همین دلیل باید منتظر برخی نوسانات انفجاری هم بود.

در ضمن اجلاس داووس (مجمع جهانی اقتصاد) همچنان در سوئیس در جریان است. همان‌طور که می‌دانید مجمع جهانی اقتصاد، اگر چه سازمانی غیرانتفاعی به شمار می‌آید، اما سعی دارد با ایجاد تعامل میان رهبران جهان که البته در حال حاضر کمی بعید است! مسیر توسعه برای کشورهای جهان را گسترش دهد. فردا نیز اخبار بسیار مهمی مرتبط با دلار آمریکا داریم که در مقاله اخبار فارکس مربوط به 18 ژانویه تشریح می‌کنم.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 19 بهمن 1401 : همچنان باد به بادبانهای کشتی فروشندگان طلا میوزد!

آنچه خواندید با استناد به اخبار فارکس در سایت‌های fxstreet.com و forexfactory.com استخراج شده است. از این رو سایت مستر اسکلپر فقط این مطالب را من‌باب اطلاع‌رسانی منتشر می‌کند و به عنوان سیگنال خرید یا فروش نیست. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *