اخبار فارکس 5 اسفند 1401 : PCE آمریکا روند بازار را در آخرین روز هفته مشخص میکند.

اخبار فارکس 5 اسفند 1401

امروز 24 فوریه 2023 راس ساعت 17 شاخص قیمت خرید برای مصرف کنندگان در آمریکا منتشر می‌شود. ساعت 18:30 نیز خبر گزارش خانه های نوساز و شاخص انتظارات مصرف کنندگان برای ایالات متحده منتشر می شوند که بسیار مهم هستند و باید در این ساعات معاملات خود را به خوبی مدیریت کنید. در ضمن امروز آخرین روز اجلاس G20 است و بیانیه پایانی آن نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی بازارهای مالی داشته باشد.

اجازه بدهید مثل همیشه نگاهی به طلا داشته باشیم. با وجود بهبود وضعیت کلی بازارهای سرمایه، قیمت طلا همچنان کاهشی است. اگرچه انتظار کاهش تورم PCE را داریم، اما هرگونه غافلگیری می تواند تأثیر قابل توجهی بر طلا داشته باشد.

از طرفی با وجود اینکه بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا در روز پنج شنبه به کمتر از 3.9 درصد کاهش یافت، باز هم قیمت طلا در روز جمعه به آرامی به روند کاهشی خود ادامه می دهد. داده های مثبت هفتگی مطالبات بیکاری نیز وضعیت بازار را بهبود بخشید. زیرا به نظر نمی رسد بازار کار ایالات متحده، هیچ نشانه ای از وخامت نشان دهد. اقتصاد ایالات متحده با افزودن بیش از 500 هزار شغل در ماه ژانویه، انتظارات بازار را برای کاهش سیاست پولی فدرال رزرو تغییر داد و دلار آمریکا رشد کرده است.

اکنون چشم‌های بازار به انتشار شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) معطوف می‌شود که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم است. اطلاعات این شاخص ساعت 17 به وقت تهران منتشر می شود. دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) در روز جمعه، شاخص قیمت PCE، معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای نرخ تورم را منتشر خواهد کرد. پیش بینی می شود تورم اصلی PCE به صورت ماهانه 0.4 درصد افزایش یابد. اما انتظار می رود رقم سالانه از 4.4 درصد در دسامبر به 4.1 درصد در ژانویه کاهش یابد. کارشناسان معتقدند که انتظارات بالای تورم PCE فضایی را برای اصلاح دلار آمریکا فراهم می کند، که به افزایش قیمت طلا کمک می کند.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 17 فروردین 1402 : طلا به دلیل صعود شدیدی که داشت، فعلا رنجی است.

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *