قیمت طلا XAU/USD : دلار آمریکا به رشد ملایم بالای 1800 دلار ادامه خواهد داد.

پیش بینی قیمت طلا

 قیمت طلا در روز گذشته از سطح مقاومتی 1820 گذشت و حتی 1824 (بالاترین سطح هفتگی) را نیز لمس کرد. اما از آنجایی که از پنج شنبه این هفته (22 دسامبر 2022 یا اول دی 1401) برخی از شرکت ها یا سازمان ها و حتی بروکرها وارد تعطیلات می‌شوند، احتمال دارد شاهد کاهش نسبی قیمت باشیم.

 

تحلیل فاندامنتال طلا

دو خبر روی طلا تأثیرگذار بوده است. یکی کاهش 0.36 درصدی شاخص دلار امریکا و همچنین کاهش بازده اوراق قرضه در آمریکا. خبر دیروز شاخص اعتماد مصرف کنندگان در آمریکا (CB) روی XAUUSD تأثیر داشت و قیمت آن را افزایش داد. در حوزه اخبار سیاسی نیز به نظر می‌رسد سفر رئیس جمهور اوکراین به آمریکا و احتمال آتش بس در ایام کریسمس بین روسیه و اوکراین تأثیراتی روی دلار و تبعا طلا بگذارد. البته به نظر می‌رسد طلا سال 2022 را با روند صعودی به پایان برساند. امروز خبر نهایی اطلاعات مربوط به تولید ناخالص داخلی (GDP) و شاخص تورمی مخارج مصرف شخصی (PCE) برای سه‌ماهه سوم سال میلادی جاری، می‌تواند روی طلا تأثیرگذار باشند.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

 اگر به نمودار 4 ساعته طلا نگاه کنیم، قیمت طلا در نزدیکی 1825 دلار ثابت‌ باقی مانده است. اگر از اندیکاتور RSI با دوره 14 تایی استفاده کنیم، اشباع خرید طلا اثبات می‌شود و از این رو می‌توان انتظار کاهش قیمت را داشت. کارشناسان اعتقاد دارند اگر سطح مقاومتی 1825 شکسته شود، می‌توان در بلندمدت انتظار افزایش قیمت تا 1875 را نیز داشت. حتی احتمال دارد به 1880 (بالاترین قیمت که در ژوئن گذشته لمس شد) نیز برسد. اما اگر قیمت کاهشی باشد و حمایت 1790 (بر اساس اندیکاتور میانگین متحرک ساده 100 دوره‌ای) شکسته شود، می‌توان انتظار روند نزولی تا 1775 و حتی 1765 را نیز داشت.

پیشنهادی:   تفاوت‌های معامله گر خوب با معامله گر بد

در نظر داشته باشید که همواره سیگنال های ارائه‌شده توسط مستر اسکلپر، برگرفته از تحلیل های فاندامنتال و تکنیکال است و از این رو می‌توانید با اطمینان خاطر از آن‌ها استفاده کنید. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

منبع: fxstreet.com

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *