تعطیلات کریسمس فارکس 2023

تعطیلات کریسمس فارکس

همواره شرایط بازار فارکس در کریسمس و تعطیلات کریسمس فارکس به عنوان یک دغدغه برای تریدرها محسوب می‌شود. مخصوصاً کشورهایی که تقویم میلادی ندارند و قاعدتاً تطابقی بین تعطیلات آن‌ها با کشورهای غربی نیست. سؤال اصلی این است که فارکس در کریسمس به کلی تعطیل است یا می‌توان همچنان ترید کرد؟ تعطیلات فارکس در کریسمس به چه صورتی است؟ فارکس در کریسمس به کلی تعطیل است یا می‌توان همچنان ترید کرد؟ آیا معامله در تعطیلات کریسمس بازار فارکس درست است؟

تعطیلات فارکس در کریسمس

بازار فارکس یک بازار 24/5 است . یعنی در 5 روز هفته ( از دوشنبه تا جمعه) فعال بوده و معاملات در آن انجام می‌شود. به جز روزهای شنبه و یکشنبه در هر هفته، بازار فارکس در برخی از کشورها متناسب با تعطیلات رسمی (که البته تعداد آن‌ها بسیار کم است) تعطیل بوده و قاعدتاً حجم و تعداد معاملات در آن کشور به حداقل می‌رسد. به طور مثال روز استقلال آمریکا (4 ژوئیه)، روز شکرگذاری (آخرین چهارشنبه نوامبر)، 12 فوریه (روز تولد آبراهام لینکلن) و … روزهای تعطیل در ایالات متحده هستند و معاملات کمتری روی دلار آمریکا انجام می‌شود. قاعدتاً چنین روزهایی در ژاپن تعطیل نیست و در این کشور روال عادی معاملات انجام می‌شود. از طرفی 5 مه ، روز کودک در ژاپن بوده و تعطیل رسمی است. از این رو شاهد حجم و تعداد معاملات کمتر روی ین هستیم.

اما به طور کلی در همه کشورهایی با اقتصاد برتر (مثل نیوزلند، استرالیا ، ژاپن و کره ، اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی) ایام کریسمس، تعطیلات متعددی وجود دارد. از 25 دسامبر یعنی 4 دی که مصادف با میلاد مسیح است، تعطیلات آغاز می‌شود. البته این تعطیلات ممتد نیست.

تعطیلات کریسمس فارکس

در بیشتر کشورها روز 25 دسامبر تعطیل رسمی است. از یکم تا سوم ژانویه هم روزهای تعطیل رسمی در بیشتر کشورهای جهان است. به طور کلی از 4 دی تا 18 دی (25 دسامبر تا 8 ژانویه ) در اغلب کشورهایی که تقویم میلادی دارند، تعطیلات رسمی و غیررسمی! محسوب می‌شود. 26 و 27 دسامبر در کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا (انگلیس، ایرلند، نیوزلند، استرالیا، آفریقای جنوبی)، ایالات‌ متحده آمریکا، سوئیس، آلمان ، ایتالیا و بیشتر کشورهای اروپایی جشن سال نو و تعطیل است. 28 و 29 دسامبر اگر چه در تقویم میلادی تعطیل نیست، اما آخرین روزهای سال و به تبع آن، جشن‌های کریسمس است. از اول تا سوم ژانویه هم تعطیل رسمی است و بازار فارکس فعالیتی ندارد. در نظر داشته باشید که از 4 تا 8 ژانویه نیز رسماً تعطیل نیست. مثل 5 تا 11 فروردین که در تقویم شمسی تعطیل اعلام نشده، اما مدارس، دانشگاه‌ها و اغلب کسبه و بازار تعطیل هستند.

پیشنهادی:   استراتژی پولساز فارکس

 

شرایط بازار فارکس در تعطیلات کریسمس

در ایام تعطیل، بانک‌ها و بازیگران اصلی فارکس فعالیتی ندارند. قاعدتاً حجم معاملات و نقدینگی نیز کاهش می‌یابد. البته به معنای تعطیلی کامل بازار نیست. با این حال عمدتاً سرمایه‌داران خرد فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهند. باز هم لازم است که در این ایام خبرها را دنبال کنید. دو سال پیش خبر حمله طرفداران ترامپ در 6 ژانویه به کنگره آمریکا در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2020، تأثیر ناگهانی و بدی روی دلار آمریکا داشت.

مجموعه مستر اسکلپر در ایام تعطیلی فارکس در کریسمس نیز متناسب با شرایط بازار، سیگنال‌های اسکلپ طلا را ارائه می‌دهد. هر چند که تعداد آن‌ها کمتر است. برای عضویت در کانال VIP مستر اسکلپر کافی است به صفحه اصلی سایت مستر اسکلپر مراجعه و روی عضویت کانال VIP کلیک کنید. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *