اخبار فارکس 4 اسفند 1401 : طلا همچنان در کانال نزولی!

اخبار فارکس 4 اسفند 1401

آخرین نشست سیاست پولی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) دیشب (22 فوریه 2023) برگزار شد و سیاست های پولی محدودکننده همچنان مورد تایید این نشست قرار گرفت. همچنین سرمایه گذاران زیادی در این نشست از افزایش نرخ بهره حمایت کردند. از این رو همه چیز ادامه سیاست های انقباضی را نشان می دهد که باعث رشد دلار و کاهش قیمت طلا می شود. چیزی که دیشب هم دیدیم و احتمالا امروز و فردا نیز شاهد آن باشیم.

امروز دو خبر مهم راس ساعت 17 برای دلار آمریکا منتشر می شود. یکی آمار اولیه رشد تولید ناخالص داخلی فصلی آمریکا (GDP) و دیگری ادعای بیکاری هفتگی ایالات متحده. در مورد GDP باید گفت که انتظارها از عدم تغییر آن حکایت دارد. ولی به هر حال اگر عدد این آمار از2.9 % بیشتر باشد، برای دلار بهتر است.

از طرفی امروز نیز اجلاس وزرای اقتصاد و روسای بانک مرکزی بیست کشور صنعتی جهان (G20) ادامه خواهد داشت . فردا این اجلاس پایان می یابد و باید منتظر بیانیه کلی آن باشیم. در ضمن امروز در ژاپن به مناسبت روز امپراطوری تعطیل بوده و بهتر است روی ین ترید نکنید.

در پایان نگاهی کوتاه به طلا می اندازیم. اگر طلا را در تایم فریم روزانه بررسی کنیم می بینیم که سطح حمایتی 1825 دیشب شکسته شد و اگر چه امروز باز هم در بالای این سطح نوساناتی دارد، اما به طور کلی انتظار ریزش قیمت حتی تا سطح 1804 را داریم. اگرچه کمی دوراز انتظار است، اما اگر سطح مقاومتی 1848 شکسته شود، قاعدتا باید منتظر رشد طلا تا سطوح بالاتر باشیم. البته احتمال شکست سطح مقاومتی 1831 هم هست. اگر این سطح شکسته شود احتمالا پوزیشن بای مطلوب باشد.

پیشنهادی:   پیش بینی قیمت طلا: همه منتظر خبر CPI هستند!

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *