اخبار فارکس 19 بهمن 1401 : همچنان باد به بادبانهای کشتی فروشندگان طلا میوزد!

اخبار فارکس 19 بهمن 1401

قیمت طلا هم چنان زیر مقاومت 1880 دلاری است. از طرفی حمایت قوی 1870 هم وجود دارد  و به نظر میرسد امروز چندین بار شاهد نوسان قیمت طلا بین این کانال باشیم که برای اسکلپرها فرصت خوبی است.

از طرفی لحن کلی سخنرانی دیشب پاول رئیس فدرال رزرو داویش بود و باید منتظر کاهش تورم و نرخ بهره و افزایش تراز مالی در آمریکا باشیم.

امروز چهارشنبه 19 بهمن 1401 ساعت 17:45 . 22:15 به وقت تهران دو نفر از مقامات ارشد فدرال رزرو آمریکا سخنرانی دارند که احتمالا حرف های دیشب پاول را تایید می کنند! میزان موجودی نفت خام آمریکا هم ساعت 19 منتشر می شود که شاخصی به منظور نشان دادن میزان تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار انرژی است.

از طرفی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده قرار است امروز در جلسه مشترک نمایندگان و سنا در کنگره سخنرانی کند. قطعا نظرات او در مورد تورم و اشتغال تاثیرگذار هستند. هر چند که به نظر میرسد این سخنرانی آغاز رقابت های انتخاباتی 2024  هم باشد! از این رو انتظار داریم بایدن در این سخنرانی بیشتر در مورد دستاورهای خود یعنی دموکرات‌ها صحبت کند. آن هم مقابل چشمان جمهوری‌خواهانی که اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار دارند. قابل پیش‌بینی است که بایدن بر سیاست “رقابت” و نه “مناقشه” با چین تاکید می‌کند و به سادگی نیز از موضوع بالن ها بگذرد.

از لحاظ تکنیکال نیز قیمت طلا پس از عبور از دو سطح حمایتی مهم، ثابت‌تر باقی مانده که نشان‌دهنده حرکت به سمت مقاومت کلیدی 1902 دلاری (شامل Pivot Point R3 یک‌روزه و فیبوناچی 38.2٪ یک‎ماهه) است. از طرفی فیبوناچی 23.6٪ و 38.2٪ هفتگی می تواند خریداران طلا را به سطوح 1885 دلار و 1900 دلار امیدوار کند. افزایش قیمت XAU/USD فراتر از 1902 دلار، به خریداران این امکان را می‌دهد تا به سطح 1960 دلاری هم فکر کنند! اما این هفته به نظر باد به کشتی فروشندگان طلا خواهد وزید.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 4 بهمن 1401 : روند کاهشی طلا به سمت حمایت قوی 1920 دلار!

منابع : forexfactory.com
fxstreet.com
رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دوسایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *