پیش بینی قیمت طلا: به نظر رشد قیمت طلا هم چنان ادامه دارد. 1880 یک سطح مقاومتی قوی است.

قیمت طلا

قیمت طلا در حال تثبیت روند صعودی دو روزه نزدیک به بالاترین سطح در هشت ماه اخیر یعنی در سطح 1880 دلار است. XAU/USD می تواند قبل از بازپس گیری سطح 1900 دلار کمی نوسان داشته باشد. از طرفی عقب نشینی به سمت حمایت 1865 دلاری نیز ممکن است در راه باشد.

البته باید گفت طلا روند صعودی خود را متوقف کرده است. زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) نوسان در منطقه ای را نشان میدهد که بیش از حد خرید شده است.  اما برگرداندن مجدد به بالاترین قیمت چند ماهه اخیر در 1880 دلار برای هدف قرار دادن دوباره سطح 1900 دلار نیز بسیار مهم است.

اگر فروشندگان طلا بتوانند سطح 1865 دلار کاهش دهند، آنگاه نمی توان افت مجدد به سوی میانگین متحرک 21-Simple Moving Average (SMA) در 1853 دلار را رد کرد. به هر حال احتمال نوسان بین سطوح 1865 تا 1880 وجود دارد. امروز 9 ژانویه 2023 خبر خاصی هم در بازار وجود ندارد. از این رو بیشتر تقاضا قیمت را معین خواهد کرد.

بحران اقتصادی چین و تاثیر آن روی طلا

اما نکته دیگر این است که طبق خبرهای واصله، مشکلات اقتصادی به خاطر بحران کووید، روی اقتصاد چین تاثیر می گذارد. از انجاییکه چین یکی از بزرگترین مصرف کنندگان طلا در سطح جهان است (و البته طبیعی هم هست. 1.5 میلیارد نفر جمعیت دارد! ) و قاعدتا روی قیمت طلا تاثیر دارد.

فردا روز بسیار مهمی است. به عبارت دیگر فردا آغاز جدی بازار فارکس در سال 2023 باشد. آنچه مطالعه کردید بر اساس مقالات سایت  است و هرگز سیگنال خرید یا فروش و پیش بینی قیمت طلا نیست. ما در مجموعه مستر اسکلپر، سیگنال خرید یا فروش و پیش بینی طلا را صرفا در کانال تلگرامی ارائه خواهیم داد. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 27 بهمن 1401 : طلا به مقاومت 1850 دلار نزدیک میشود.

منبع: fxstreet.com

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *