اخبار فارکس 13 بهمن 1401: آیا باید آماده آغاز روند صعودی طلا باشیم؟

اخبار فارکس 13 بهمن 1401

قیمت طلا در بهترین سطح در ده ماه گذشته قرار دارد. به نظر می رسد شرایط بازار یک بار دیگر به نفع خریداران طلا تغییر کرده است. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) صعود بیشتر قیمت را نشان می‌دهد. به طور کلی قیمت طلا باید بالاتر از مقاومت سطح 1960 دلار حرکت کند تا بتوان با اطمینان گفت روند صعودی پایدار، آغاز شده است.

اما در حوزه اخبار فارکس امروز نرخ بهره انگلستان و اروپا منتشر خواهد شد. به طور کلی وقتی قرار است نرخ بهره منتشر شود، لحن صحبتهای روسای بانک مرکزی بسیار مهم است. پیش بینی ها حاکی از افزایش نرخ بهره برای اتحادیه اروپا است . ساعت 15:30 اخبار مهمی در مورد پوند داریم. دیگر اخیار مهم در حوزه بریتانیا به شرح زیر هستند:

  • اعلام چکیده سیاست های مالی
  • نرخ رسمی بانک
  • رای گیری کمیته تعین سیاست مالی بانک مرکزی انگلیس
  • گزارش قوانین بانک مرکزی انگلیس

در حوزه اخبار فارکس در منطقه یورو نیز خبرهای بیانیه قوانین مالی و نرخ اصلی بازپرداخت وام در ساعت 16:45 منتشر می شوند که قطعا روی یورو و جفت ارزهای وابسته موثر خواهند بود. ساعت 17:15 نیز کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا است که به لحن روسای بانک ها باید به دقت توجه شود.

ساعت 18:45 نیز خانم لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا سخنرانی دارد که بازهم لحن ایشان خیلی خیلی مهم است. برای دوستداران فرانک هم ساعت 21 خبر سخنرانی رئیس بانک مرکزی سوئیس را داریم. تنها خبر مهم برای دلار آمریکا ادعای بیکاری است که در ساعت 17 منتشر می شود.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 27 دی 1401 : قیمت طلا قبل از صعود به سمت 1929، اصلاح یا رنج میشود!

اما دیشب اتفاقی افتاد که باز هم به همه ما یاد داد نباید برای بازار تعیین تکلیف کنیم! بلکه باید همراه بازار باشیم. تقریبا همه تصور میکردند که بازار نزولی خواهد بود. اما جناب پاول با بیان سیاست های انبساطی خود کاری کرد که همه رشته ها پنبه شدند. پس وقتی اخبار مهم داریم در ابتدا ببینید تاثیر خبر چگونه است بعد وارد معامله شوید.

یادآوری می کنیم که این مطالب به هیچ وجه خرید سیگنال و فروش نیست. ما فقط در کانال تلگرامی خود سیگنالدهی می کنیم. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

منابع: forexfactory.com و  fxstreet.com

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *