اخبار فارکس 17 فروردین 1402 : طلا به دلیل صعود شدیدی که داشت، فعلا رنجی است.

اخبار فارکس 6 آوریل 2023

امروز 6 آوریل 2023 مثل همه پنج شنبه ها آمار هفتگی ادعای بیکاری ایالات متحده را داریم که در ساعت 16 منتشر میشود. از طرفی نرخ بیکاری کانادا نیز خبر بسیار مهمی است که در همین ساعت منتشر خواهد شد. ساعت 17:30 نیز شاخص قدرت خرید کارخانه های کانادا توسط موسسه ایوی اعلام می شود. در مورد دلار کانادا لازم به ذکر است که اخیرا کاهش دلار و افزایش قیمت نفت پشتوانه خوبی برای این ارز بوده. از طرفی هم بانک کانادا افزایش نرخ بهره نداشته که نشان از تقویت نسبی آن دارد.

دیروز شاخص های مهم اقتصادی آمریکا کاهشی بودند و به همین دلیل دلار تضعیف شد و طلا رشد کرد. در واقع طلا به دلیل صعود شدیدی که دیروز داشت، در حال حاضر رنجی است. از طرفی فعلا کندشدن فعالیت های اقتصادی به دلیل نرخ های بهره بالاتر توسط فدرال رزرو، عامل رکود در اقتصاد ایالات متحده است. فدرال رزرو از نرخ های بالای 5 درصد در سال جاری و نگه‌داشتن آنها در سطوح محدودکننده برای مدتی به منظور فرونشاندن تورم حمایت می کند. به نظر می رسد چین از حمایت تسلیحاتی ایالات متحده به تایوان ناراحت است. سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این اقدام گفت چین اقدامات قاطع و موثری را برای حفاظت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی انجام خواهد داد. این موضوعات، احساسات بازار را به وحشت انداخته است.

در مورد طلا نیز می توان گفت قیمت احتمالا به حرکت نزولی خود تا 2000 دلار ادامه خواهد داد. XAU/USD درصورت انتشار میزان کاهشی NFP می‌تواند به ریزش خود ادامه دهد. اما در بلندمدت انتظار رشد قیمت تا 2078 دلار هم داریم. قیمت طلا (XAU/USD) امروز در اوایل سشن اروپا به شدت کاهش یافت و به نزدیک به 2010 دلار رسید. همانطور که اشاره شد سوگیری نزولی برای قیمت طلا ناشی از تنش های ژئوپلیتیکی بین ایالات متحده و چین است. در حال حاضر قیمت طلا به زیر میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای (EMA) در 2017.18 دلار سقوط کرده، در حالی که متحرک نمایی 50 دوره قیمت 2011.36 دلار را نشان میدهد.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 29 دی 1401 : طلا برای از سرگیری روند صعودی باید سطح 1920 دلاری را بشکند.

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *