اخبار فارکس 22 اسفند 1401 : خیز بلند طلا به سمت 1900 دلار!

اخبار فارکس 22 اسفند 1401

امروز 13 مارس 2023 مثل اغلب دوشنبه ها روز کم خبری است. تنها خبر مهم ساعت 10:30، تشکیل جلسه یوروگروپ است که در آن تصمیم‌سازان اقتصادی اروپا حضور دارند. بامداد فردا ساعت 3 صبح، شاخص اعتماد مصرف کننده استرالیا را داریم که احتمالا شاهد رشد دلار استرالیا باشیم. این هفته خبر CPI (روز سه شنبه) و PPI (روز چهارشنبه) ایالات متحده را داریم که پیش‌لرزه های آن از همین دوشنبه قابل مشاهده است! (البته نمیدانم واژه پیش‌لرزه واقعا درست است یا نه؟)

اما نقل محافل خبری در حال حاضر ورشکستگی بانک سیلیکون ولی است. مقامات آمریکا قصد دارند اقدامات مالی مختلف را برای سهامداران این بانک انجام دهند و به همین دلیل حدود 200 پیپ شاهد رشد طلا بودیم. ترس از ورشکستگی بانک های دیگر، فعلا بر اقتصاد آمریکا و دلار تاثیر منفی گذاشته. به همین دلیل بازهم احتمال رشد طلا را داریم. مسئولین آمریکایی صرفا از واژه “تلاش” برای محافظت از سرمایه سپرده گذاران استفاده می کنند اما هر گونه حمایت مالی را منتفی میدانند. باید منتظر باشیم و ببینیم که این تلاش عملا به چه معنایی است؟ فعلا دنیا بر وفق مراد خریداران طلا است. شاخص دلار آمریکا به پایین ترین حد 4 هفته اخیر، نزدیک به نرخ 103.70 سقوط کرد.

از لحاظ تکنیکال، قیمت طلا سطح مقاومتی 1873 دلار (میانگین متحرک 50 روزه DMA) را با قدرت شکست. خیلی از کارشناسان اعتقاد دارند طلا پتانسیل رشد تا 1895 دلار را دارد. از طرفی اصلاح قیمت تا سطح 1868 دلار نیز دور از ذهن نیست! اگر طلا مرز 1895 دلار را بشکند، دوباره باید منتظر رشد تصاعدی آن تا 1960 دلار که در ژانویه امسال تاچ شد باشیم. هر چند که بعید است این اتفاق در ماه مارس بیفتد.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 4 اسفند 1401 : طلا همچنان در کانال نزولی!

منابع : forexfactory.com

fxstreet.com

رد مسئولیت: مستر اسکلپر مطالب این مقاله را که از دو سایت بالا بازنشر یافته اند رد یا تایید نمی کند . سیگنالهای ما صرفا در کانال تلگرامی مستر اسکلپر قابل دسترسی هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *