پیش‌بینی قیمت طلا XAU/USD : همچنان در زیر سطح 1850 دلار نوسان دارد. زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار نتایج جلسه امشب فدرال رزرو هستند.

تحلیل روزانه طلا

قیمت طلا XAU/USD به طور مداوم در تلاش برای عبور از سطح مقاومت 1850 دلار است. انتشار ISM PMI ایالات متحده باعث ایجاد تأثیر زیادی روی شاخص دلار ایالات متحده خواهد شد. انتظار می‌رود حجم داده‌های PMI تولیدی در ایالات متحده کاهش یابد. قیمت طلا (XAU/USD) پس از عبور از مقاومت 1840 دلاری، قدری بالا رفت به حدود 1844 دلار کاهش یافت. در حال حاضر به نظر مقاومت حیاتی بعدی 1850 دلار باشد. انتظار می‌رود قیمت طلا پس از انتشار داده‌های PMI تولید ISM ایالات متحده، حرکت قاطعی را نشان دهد. از طرفی نیز شاخص دلار آمریکا (DXY) در تلاش برای حفظ 104.20 است و به دلیل کاهش بازدهی 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده به زیر 3.73 درصد رسیده است.

بر اساس برآوردها، انتظار می‌رود که PMI تولید ISM از 49.0 ماه نوامبر به 48.5 تغییر کند. انتظار می‌رود کاهش فعالیت‌های تولیدی در ایالات متحده سیگنال‌هایی از کاهش تورم به همراه داشته باشد که می‌تواند فدرال رزرو را مجبور به کاهش سرعت در اقدامات تشدیدکننده سیاسی کند. با این حال، سرمایه‌گذاران با توجه به جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) که در روز پنجشنبه (فردا) منتشر می‌شود، در مورد چشم‌انداز سیاست پولی آمریکا اطلاعات دقیق‌تری دریافت خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال طلا با استفاده از دو اندیکاتور میانگین متحرک و شاخص قدرت نسبی

قیمت طلا XAU/USD پس از شکست مقاومت مهم 1824.00 دلار در سال گذشته با رشد مواجه شد. میانگین‌های متحرک نمایی 20 و 50 دوره‌ای (EMA) به ترتیب در 1841.14 دلار و 1833.50 دلار نشان‌دهنده روند صعودی ادامه‌دار هستند.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 11 بهمن 1401: XAU/USD همچنان در مسیر رسیدن به 1911 دلار قرار دارد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) به محدوده صعودی 60.00-80.00 تغییر کرده است که نشان می‌دهد حرکت صعودی ادامه داشته باشد. این مطلب برگرفته از سایت معتبر fxstreet است و صرفاً برای اطلاع‌رسانی در سایت مستر اسکلپر منتشر می‌شود. مجموعه مستر اسکلپر سیگنال های خود را در کانال VIP منتشر می‌کند. برای مطالعه دیگر مطالب مهم در مورد دنیای فارکس و همچنین آموزش اندیکاتورها و دیگر مباحث مرتبط با تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می توانید به صفحه اصلی سایت مستر اسکلپر مراجعه کنید. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

منبع: fxstreet.com

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *