معرفی جفت ارز USD/JPY

جفت ارز دلار به ین ژاپن

پس از دلار و یورو، سومین واحد پول پر معامله در بازارهای جهانی، ین ژاپن است. تقریباً 17 درصد تراکنش‌های روزانه در سطح جهان با ین انجام می‌شود. در این مقاله از مستر اسکلپر قصد داریم جفت ارز دلار به ین ژاپن را مورد بررسی قرار دهیم.

جفت ارز USD/JPY چیست؟

جفت ارز دلار به ین ژاپن به خاطر ویژگی‌های مختلفی که دارد، جزو جفت ارزهای محبوب است. ارز پایه در این جفت ارز، دلار آمریکا است و ارز متقابل نیز ین ژاپن است. تقریباً می‌توان گفت از دهه 80 میلادی، دلار آمریکا ارز ذخیره جهانی است. ین ژاپن ویژگی‌های خاص خودش را دارد. این ارز معمولاً در هنگام ریسک پذیری بازارها، ضعیف‌تر می‌شود. به‌طورکلی ین در سال‌های گذشته نسبت به دلار آمریکا ضعیف‌تر شده است که البته ضعف آن، یک نقطه قوت است. چرا که به سود صادرات این کشور بوده!

پس از پایان جنگ جهانی دوم، اقتصاد ژاپن به شدت تحت تأثیر آمریکا قرار گرفت. به‌گونه‌ای که برخی از اقتصاددانان و دانشمندان علوم سیاسی، ژاپن را یکی از ایالت‌های آمریکا می‌دانند. از طرفی در دهه‌های 60 و 70 میلادی، شاهد رشد روزافزون اقتصاد ژاپن بودیم. ژاپن مراودات اقتصادی زیادی با آمریکا دارد. کل اقتصاد ژاپن بیش از 5 تریلیون دلار در سال است و از لحاظ حجم، پس از آمریکا و چین سومین اقتصاد دنیاست. بیش از 23 درصد صادرات ژاپن به آمریکا است. از آنجایی که معمولاً شرکت‌های بزرگ فناوری در این کشور قرار دارند، سرمایه‌گذاری‌های آمریکایی‌ها نیز در آن بسیار بالاست. ژاپنی‌ها معمولاً به دنبال کم کردن ارزش پول مبادله‌ای هستند. دلیل آن هم حمایت از صادرات است. آمریکا نیز کشور ژاپن را بازاری بزرگ برای ارائه خدمات خود می‌داند. ژاپن اغلب کالاهای خدماتی خود را از آمریکا وارد می‌کند.

پیشنهادی:   بهترین ارائه دهنده سیگنال فارکس

جفت ارز دلار به ین ژاپن با چند جفت ارز دیگر همبستگی شدیدی دارد. یعنی نوسانات آن به شدت روی آن‌ها تأثیر دارد. جفت ارزهای یورو به دلار امریکا، یورو به ین ژاپن و یورو به دلار کانادا بیشترین همبستگی مثبت دارد. از طرفی با دلار استرالیا به دلار کانادا بیشترین همبستگیِ منفی را دارد. این جفت ارز عمدتاً دارای نوسانات غیرمنتظره است که می‌تواند برای تریدرهای اسکلپی نیز بسیار مناسب باشد.

جفت ارز دلار به ین ژاپن

عوامل تاثیرگذار بر جفت ارز USD/JPY

این جفت ارز در روزهای دوشنبه و جمعه، بیشترین نوسانات را دارد. تجربه نشان داده است که تایم های خیلی کوتاه (مثل یک دقیقه و 5 دقیقه) و تایم فریم های بلندتر (مثل روزانه و هفتگی) برای تحلیل آن بسیار بهتر هستند.

جفت ارز دلار به ین ژاپن به اخبار بسیار حساس است. اگر قصد دارید روی آن ترید کنید، حتماً به اخبار تأثیرگذار توجه داشته باشید. ین ژاپن معمولاً نرخ بهره کمی دارد. اصلی‌ترین عامل مؤثر بر جفت ارز دلار به ین ژاپن بانک‌های مرکزی دو کشور هستند. سیاست‌های پولی بانک مرکزی ژاپن عمدتاً روی نرخ‌های بهره منفی متمرکز است . از طرفی ین ژاپن رابطه معکوس با قیمت اوراق قرضه ایالات متحده دارد. به‌طورکلی می‌توان گفت ین ژاپن به خاطر نرخ بهره‌ی کم و تورم ناچیز یک دارایی امن و قابل اعتنا به شمار می‌آید.

بهترین زمان برای معامله جفت ارز USD/JPY

سشن های معاملاتی توکیو و دلار با هم همپوشانی ندارند. اگر در زمان فعال بودن بازار توکیو یا فعال بودن بازار نیویورک ترید کنید، بهتر است. از ساعت 3:30 بامداد تا 12:30 ظهر سشن معاملاتی توکیو فعال است. از ساعت 4:30 بعدازظهر تا 1:30 روز بعد امکان معامله وجود دارد. چون حجم نقدینگی در این زمان‌ها بالا است توصیه می‌کنیم که معاملات در این زمان‌ها انجام شود. در کانال تلگرامی مستر اسکلپر سیگنال های مختلف برای جفت ارزهای گوناگون ارائه میشود که در صورت تمایل به دسترس به آن، ابتدا در سایت ثبت نام کنید. یکی از جفت ارز های مطرح که در کانال سیگنال فارکس و دوره آموزش فارکس درباره با آن توجه ویژه ای داریم جفت ارز USD/JPY می باشد. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

پیشنهادی:   سیگنال دقیق فارکس

سؤالات متداول

بهترین زمان برای ترید روی جفت ارز دلار به ین ژاپن چه زمانی است؟

چون این ارزها با یکدیگر هم‌پوشانی ندارند پس می‌توانید زمانی که سشن های معاملاتی آن‌ها فعال هستند، روی این جفت ارز ترید کنید.

بیشترین نوسانات مربوط به این جفت ارز در چه زمان‌هایی است؟

نه‌تنها در مورد جفت ارز دلار به ین ژاپن بلکه اغلب جفت ارزها به این شکل هستند که در ابتدا و انتهای هفته بیشترین نوسانات را دارند.

5/5 - (3 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

 1. هر دلار آمریکا چند ین ژاپن است؟ ین به دلار رو از کجا استعلام کنم؟

  1. برای استعلام نرخ تبادل دلار آمریکا به ین ژاپن، می‌توانید از منابع زنده و قابل اعتمادی مانند وبسایت‌ها و نرم‌افزارهای مالی استفاده کنید. چندین وبسایت و نرم‌افزار معروف در زمینه ین ژاپن به دلار وجود دارند که نرخ تبادل ارزها را به صورت زنده ارائه می‌دهند.

  1. USDJPY (دلار آمریکا/ین ژاپن) نمادی است که در بازار فارکس برای نمایش نرخ تبادل بین دلار آمریکا و ین ژاپن و واحد پول ژاپن به دلار استفاده می‌شود. در این نماد، USD به معنای دلار آمریکا (United States Dollar) و JPY به معنای ین ژاپن (Japanese Yen) است.
   جفت ارز USDJPY به این معناست که شما قصد دارید ارز دلار آمریکا را در مقابل ارز ین ژاپن خریداری یا فروش کنید. به عنوان مثال، اگر نرخ USDJPY برابر با 110.50 باشد، این به این معناست که برای خرید یک دلار آمریکا، باید 110.50 ین ژاپنی پرداخت کنید یا برای فروش یک دلار آمریکا، می‌توانید 110.50 ین ژاپنی دریافت کنید.
   در معاملات با جفت ارز USDJPY، شما می‌توانید با تحلیل بازار و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، در زمان مناسب خرید یا فروش این جفت ارزها را انجام دهید. این نماد نیز تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله اخبار اقتصادی، سیاسی و فعالیت‌های بازار قرار می‌گیرد و قیمت آن در طول زمان تغییر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *