معرفی جفت ارز USD/CAD

جفت ارز دلار امریکا به دلار کانادا

بیش از 90 درصد اقتصاد جهان به‌طور مستقیم و غیرمستقیم با دلار آمریکا ارتباط دارد. از این رو هر جفت ارزی که دلار آمریکا یک طرف آن باشد، می‌تواند حجم قابل توجهی از نقدینگی را به سمت خود جذب کند. یکی از برترین کارنسی ها برای فعالیت در فارکس جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا است. در این مقاله از سایت مستر اسکلپر به ویژگی‌های مختلف آن خواهیم پرداخت.

جفت ارز USD/CAD چیست؟

از سال 1978 جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا در فارکس مبادله می‌شود. تقریباً از همان سال‌ها صنعت نفت کانادا گسترش زیادی داشت و صادرات آن افزایش یافت. کانادا یازدهمین اقتصاد جهان با تولید ناخالص ملی 1.79 تریلیون دلار است. درصد قابل توجهی از اقتصاد کانادا در ارتباط با صنعت نفت است. ایالات متحده که از دهه 60 میلادی سیاست‌های خود را بر اساس ارتباط خوب با کشورهای نفت‌خیز خاورمیانه مثل ایران و عربستان گذاشته بود، تقریباً از ابتدای سال 2000 بیشتر واردات نفت خود را از کانادا تأمین می‌کند.

کانادا 9 درصد ذخایر نفت جهان را دارد. تقریباً نصف ذخایر ایران و کمی بیشتر از ذخایر کشور عراق. در حال حاضر روزانه 2 میلیون بشکه نفت از کانادا به آمریکا صادر می‌شود. جالب است بدانید آمریکا از دوران جورج بوش پسر، تولید نفت خود را به شدت افزایش داده و توانایی تولید روزانه 12 میلیون بشکه نفت دارد. به همین دلیل هم کمتر به خاورمیانه چشم دوخته است!

پیشنهادی:   سیگنال نفت فارکس

به‌طور کلی همپوشانی بسیار زیادی بین اقتصاد کانادا و ایالات متحده است. چیزی که نه‌تنها در اقتصاد، بلکه در فرهنگ، ورزش، نیروهای نظامی و … هم می‌بینیم. حجم مبادلات تجاری بین کانادا و ایالات متحده حدود 2 میلیارد دلار در روز است! کانادا نیز بیشترین سرمایه‌گذاری را در خاک آمریکا کرده است. 85 درصد صادرات کانادا وابسته به آمریکا است.

به‌طور کلی USD/CAD نقدشوندگی زیادی دارد و در حال حاضر هم جزو فعال‌ترین کارنسی ها هستند. واضح است که دلار آمریکا قوی‌تر و تاثیرگذار تر از دلار کانادا است. حدود 5 درصد کل معاملات روزانه فارکس روی این جفت ارز هستند. از لحاظ میزان حجمی نیز می‌توان گفت ششمین جفت ارز برتر در بازارهای مالی است.

جفت ارز دلار امریکا به دلار کانادا

عوامل تاثیرگذار بر جفت ارز USD/CAD

قیمت جهانی نفت به شدت روی این ارز تاثیرگذار است. پس اگر قصد دارید روی جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا ترید کنید حتماً به اخبار حوزه نفت توجه داشته باشید. هر تصمیم که باعث افزایش واردات نفت از کانادا به آمریکا شود، باعث افت نرخ ارز دلار آمریکا به دلار کانادا خواهد بود. قاعدتاً برعکس این موضوع هم صادق است. یعنی اگر واردات نفت آمریکا کم شود، تقاضا برای دلار کانادا نیز کاهش می‌یابد و ارزش این جفت ارز بالا خواهد رفت. Tiff Macklem رئیس فعلی بانک مرکزی کانادا است و سخنرانی‌های وی معمولاً جزو مهم‌ترین اخبار برای این جفت ارز است. اخبار مهم اقتصادی کشور آمریکا هم که نه‌تنها روی این جفت ارز، بلکه روی اقتصاد جهان تاثیرگذار است! برای بررسی اخبار روز در حوزه فارکس می توانید به سایت مستر اسکلپر مراجعه کنید.

پیشنهادی:   استراتژی فارکس روزانه ۵۰ پیپ

بهترین زمان برای معامله جفت ارز USD/CAD

معمولاً اخبار مهم در مورد اقتصادهای ایالات متحده و کانادا بعد از ساعت 17 منتشر می‌شود. هم‌پوشانی این ارزها از ساعت 16:30 تا 1:30 بامداد خواهد بود. پس در این زمان بیشترین حجم نقدینگی در بازار بوده و بهترین زمان برای ترید روی جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا است. یکی از جفت ارز های مطرح که در کانال سیگنال فارکس و دوره آموزش فارکس درباره با آن توجه ویژه ای داریم جفت ارز USD/CAD می باشد. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

سؤالات متداول

کدام اخبار روی جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا تأثیرگذارترند؟

اخبار حوزه نفت و اجلاس اوپک می‌توانند به شدت روی جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا تاثیرگذار باشند. از طرفی همه اخبار مهم و سیاست‌های اقتصادی فدرال رزرو آمریکا نیز تأثیرگذارند.

بهترین زمان برای معامله جفت ارز USD/CADچه موقعی از شبانه‌روز است؟

سشن معاملاتی کانادا و نیویورک با هم همپوشانی دارند. از این رو از ساعت 16:30 الی 1:30 ( بامداد روز بعد) می‌تواند زمان خوبی برای ترید روی جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

    1. USD/CAD یا دلار آمریکا به کانادا، یک جفت ارز در بازار فارکس است که نشان دهنده نرخ تبادل بین دالر امریکایی به دالر کانادایی است. در این جفت ارز، نماد USD نمایانگر دلار آمریکا است و نماد CAD نمایانگر دلار کانادا است.

      نرخ USD/CAD نشان دهنده تعداد واحدهای دلار کانادا به آمریکا لازم برای خرید یک واحد دلار آمریکا است. برای مثال، اگر نرخ USD/CAD برابر 1.25 باشد، به این معنی است که برای خرید یک دلار آمریکا، 1.25 دلار کانادا لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *