اخبار فارکس 30 دی 1401: سطح 1930 یک مقاومت قوی است. مواظب باشید!

اخبار فارکس 30 دی 1401

قیمت طلا در حال تلاش برای شکستن مقاومت قوی 1930 دلار است.  بر اساس نظرسنجی رویترز، فدرال رزرو آمریکا بعد از دو افزایش 25 واحدی نرخ بهره، برنامه تشدید سیاست ها را متوقف خواهد کرد. از این رو قیمت طلا (XAU/USD) شاهد فشار فروش خواهد بود. از طرفی بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 3.42 درصد رسیده است. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) عملکرد ضعیفی را نشان می دهد و در محدوده 101.60 نوسان می کند. همه این شرایط نشان دهنده آن است که مقاومت 1930 دلار بسیار مهم است و احتمال سقوط قیمت از این سطح بسیار زیادتر است.

در مورد تحلیل تکنیکال طلا نیز باید ادعان کرد میانگین متحرک نمایی 20 و 50 دوره ای (EMAs) به ترتیب به ترتیب 1923.91 دلار و 1917.54 دلار به فیلترهای صعودی اضافه می شود. شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در محدوده صعودی 60-80 در نوسان است که نشان می دهد حرکت صعودی فعال است. از این رو رشد قیمت تا سطح 1930 و سپس نزول قیمت محتمل است.

امروز چند خبر مهم داریم.

  • شاخص خرده فروشی بریتانیا و کانادا
  • ادامه اجلاس داووس
  • سخنرانی فرماندار بانک مرکزی سوئیس آقای JORDAN
  • سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا خانم LAGARDE

اما در مورد دلار آمریکا  شاخص فروش خانه های موجود و سخنرانی آقای Waller از فدرال رزرو خبرهای مهمی هستند که روی بازار، تاثیرات کوتاه مدتی خواهند داشت. توصیه میکنیم امروز با مدیریت سرمایه ترید کنید و در نظر داشته باشید نوسانات قیمت حول و حوش مقاومت مهم 1930 دلاری است.  آنچه مطالعه کردید تحلیل ها و اخباری است که از سایت های معتبر حوزه فارکس استخراج و بازنشر شده‌اند و نظر مجموعه مستر اسکلپر محسوب نمی شوند.بلکه بنا بر اصل اطلاع رسانی در سایت منتشر شده‌اند. مجموعه مستر اسکلپر سیگنال های خود را صرفا در کانال تلگرامی ارائه میدهد. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

پیشنهادی:   اخبار فارکس 8 اسفند 1401 : آیا این هفته شاهد ورود قیمت طلا به کانال 1700 دلار هستیم؟

منابع: forexfactory.com
fxstreet.com

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *