پیش ‌بینی قیمت انس طلا : بازار می‌تواند روند صعودی خود را به سمت 1830 دلار در ایام تعطیلات کریسمس ادامه دهد.

پیش بینی قیمت طلا 21 دسامبر 2022

 قیمت طلا در این هفته به سطح 1821 نزدیک شد و برای پیش ‌بینی قیمت انس طلا می‌توان گفت احتمالاً تا سطح 1830 ادامه داشته باشد.  لازم به ذکر است که قیمت طلا در ایام کریسمس ممکن است دستخوش تغییرات زیادی شود. این تغییرات می‌تواند صعودی یا نزولی باشد. امروز خبری مبنی بر شاخص اعتماد مصرف ‌کننده (Consumer Confidence Index) منتشر می‌شود. باید ببینیم که این شاخص ها چه چیزهایی را نشان می دهند. اگر مقدار این شاخص افزایش پیدا کند قطعا برای دلار خوب خواهد بود.

اگر طلا بتواند به 1821 یعنی سطح بالایی قبلی خود برسد، احتمالاً تا سطح 1825 برسد. در واقع این سطح سقف چندماهه طلا است که ممکن است امروز به چالش کشیده شده است. کارشناسان اعتقاد دارند در صورت شکسته شدن سطح 1825، احتمالاً به سمت نرخ 1830 دلار بالا خواهد رفت.

پیش ‌بینی قیمت انس طلا: سطح مقاومت 1825

 نکته دیگر در مورد پیش ‌بینی قیمت انس طلا این است که اگر خریداران نتوانند مقاومت 1825 دلاری را از بین ببرند، دلار احتمالاً به همان قیمت 1814 دلاری 14 دسامبر برگردد. سطح 1800 دلاری که به عنوان حمایت قوی از خریداران طلا محسوب می‌شود، در صورت نزول قیمت ممکن است لمس شود. اما آنچه که به احتمال زیاد در ساعات ابتدایی سشن نیویورک ممکن است بازار دلار و به تبع آن طلا را دچار تغییر دهد، شاخص اعتماد مصرف کننده است که در ساعت 18:30 به وقت ایران منتشر می‌شود. در نظر داشته باشید که در ایام پایانی سال میلادی نوسانات به اندازه قابل توجهی کاهش می‌یابد. به همین کاهش نقدینگی به شدت روی نوسانات بازار فارکس و به خصوص طلا تأثیرگذار خواهد بود. طبق سنت سال‌های قبل در ایام پایانی سال، شاهد نوسانات پرقدرت نخواهیم بود. حجم و تعداد معاملات نیز کاهش می‌یابد که طبیعی است. چرا که بانک ها و موسسات بزرگ و بازیگران اصلی فارکس، تعطیل هستند. شما می‌توانید علاوه بر پیش ‌بینی قیمت انس طلا، اخبار مهم دنیای فارکس را هر روز در کانال های عمومی و VIP مستر اسکلپر مشاهده کنید. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

پیشنهادی:   پرایس اکشن چیست و چه کاربردی دارد؟

منبع: www.fxstreet.com

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *