معرفی جفت ارز EUR/GBP

جفت ارز یورو به پوند

اقتصادهای دو منطقه اتحادیه اروپا و بریتانیا به علت حجم عظیم مبادلات، قوی و پایدار هستند و به‌ندرت دچار بحران و رکود می‌شوند. از این رو جفت ارز یورو به پوند نیز مورد استقبال خیلی از تریدرها قرار گرفته است. البته وقتی از بریتانیا نام می‌بریم، قاعدتاً منظورمان به جز انگلیس، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز هم هست. در ادامه بیشتر با این جفت ارز آشنا می‌شویم.

جفت ارز EUR/GBP چیست؟

تولید ناخالص ملی بریتانیا از نظر حجم در جایگاه پنجم جهان است. منتها چند ویژگی سبب شده انگلستان همواره نسبت به اتحادیه اروپا دچار تغییرات بیشتری باشد. اصلی‌ترین آن‌ها را می‌توان برگزیت نامید. برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) منجر به کاهش ارزش پوند در سال‌های اخیر شده است. با این حال همچنان جزو ارزهای قوی است.

به جز برگزیت، بحران همیشگی مهاجرت و هم‌چنین اختلافات سیاسی مختلف (تقریباً هر چند ماه یک‌بار نخست‌وزیر انگلستان تغییر می‌کند و قاعدتاً روی سیاست‌های بانک مرکزی هم تأثیر می‌گذارد) سبب شده پوند نسبت به یورو متزلزل‌تر باشد.

یورو واحد پول رسمی اتحادیه اروپا است که از سال 1999 تعیین شده و در همه کشورهای عضو، رسمیت دارد. اتحادیه اروپا شامل 27 کشور است. اما کشورهای عضو منطقه‌ی واحدِ پولیِ یورو، 20 کشور هستند. لهستان، رومانی، سوئد، مجارستان، بلغارستان و دانمارک جزو کشورهای واحد پولی یورو به شمار نمی‌آیند. اما اقتصادهایی مانند فرانسه، آلمان ، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک و … تبادلات مالی حدود 15 تریلیون دلاری دارند که تقریباً 22 درصد اقتصاد کل جهان به شمار می‌آید. اقتصاد بریتانیا نیز حدود 3.198 تریلیون دلار است که رتبه ششم در سطح جهان است. تا قبل از برگزیت، قرار بود جفت ارز یورو به پوند به برابری 1 به 1 برسد. اما برگزیت همه‌چیز را خراب کرد!

پیشنهادی:   آموزش استراتژی معاملاتی فارکس

اگر بخواهیم به صورت تحلیلی به جفت ارز یورو به پوند نگاه کنیم عمدتا این جفت ارز، شکل روندی و ناپایدار دارد. از این رو برای معامله‌گران سویئنگی بسیار مناسب‌تر است. تجربه نشان داده رشد جهانی اقتصاد، تأثیر مستقیمی با ارزش یورو دارد. یعنی در سال‌هایی که در حوزه‌های مختلف اقتصادی شاهد رشد هستیم، ارزش یورو نیز تقریباً به همان اندازه بالا می‌رود. اما در سال‌هایی مانند 2007 که شاهد رکود اقتصادی بودیم، ارزش یورو کم شد.

در نظر داشته باشیم که یورو نسبت به بقیه ارزها جوان‌تر است و هنوز به اندازه قابل قبولی، معامله‌گر روی آن نداریم. در حالی که پوند این‌گونه نیست. از این رو ادغام این دو ارز در قالب یک جفت ارز کاربردی، توانسته به عنوان یک بستر مناسب برای معامله ‌گران باشد.

جفت ارز یورو به پوند

عوامل تاثیرگذار بر جفت ارز EUR/GBP

اگر قصد دارید روی جفت ارز یورو به پوند معامله کنید، توصیه ما این است که حتماً اخبار اروپا را به خوبی دنبال کنید. عمدتا ساعات 10 تا 11 صبح خبرهای مهم کشور انگلستان و تا قبل از ساعت 3 ظهر، اخبار مهم در حوزه یورو منتشر می‌شوند. هر گونه خبر اقتصادی مهم که توسط بانک‌های مرکزی و وزارت‌های اقتصاد بریتانیا و شورای اقتصاد اروپا منتشر می‌شود را می‌توان خبرهای تأثیرگذار دانست. در نظر داشته باشید که بانک مرکزی اتحادیه اروپا (EKP) در فرانکفورت قرار دارد و خیلی از معامله‌گران، سشن فرانکفورت را سشن معاملاتی برای اتحادیه اروپا می‌دانند که البته درست هم هست. رئیس بانک مرکزی اروپا در حال حاضر کریستین لاگارد است. سخنرانی‌های ایشان و دیگر اخبار حوزه یورو می‌تواند روی این جفت ارز تأثیر داشته باشند. هر روز اخبار مهم و تأثیرگذار فارکسی در مورد جفت ارزهای مختلف در سایت مستر اسکلپر منتشر می‌شود که می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید.

پیشنهادی:   بهترین استراتژی ترید فارکس

بهترین زمان برای معامله جفت ارز EUR/GBP

از ساعت 11:30 تا ساعت 19:30 سشن معاملاتی لندن است. از آنجایی که اغلب کشورهای اروپایی نیز با توجه به ساعت گرینویچ فعالیت می‌کنند، در این ساعت روی جفت ارز یورو به پوند ترید کنید. یکی از جفت ارز های مطرح که در کانال سیگنال فارکس و دوره آموزش فارکس درباره با آن توجه ویژه ای داریم جفت ارز EUR/GBP می باشد. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

سؤالات متداول

بهترین زمان برای معامله روی جفت ارز یورو به پوند چه زمانی است؟

بهترین زمان  برای ترید روی جفت ارز یورو به پوند ساعات فعالیت سشن لندن یعنی از ساعت 11:30 تا 7:30 بعداز ظهر است.

آیا نماد پوند در فارکس سودآور است؟

به طور کلی پوند و جفت ارزهای مرتبط به آن از ثبات کلی برخوردار هستند. اما میزان نوسانات آن بسیار مناسب است و میتواند سودآور باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

    1. برای استعلام نرخ تبادل پوند به یورو و یورو به پوند انگلیس، می‌توانید از منابع زنده و قابل اعتمادی مانند وبسایت‌ها و نرم‌افزارهای مالی استفاده کنید.

    1. علامت رسمی برای پوند بریتانیا (واحد پول انگلستان) “£” است. این علامت معمولاً به عنوان “پوند سترلینگ” نیز شناخته می‌شود.

      علامت رسمی برای یورو (واحد پول اتحادیه اروپا) “€” است. این علامت نیز برای نمایش مبالغ پولی در یورو استفاده می‌شود.

      بنابراین، اگر می‌خواهید مبلغ پولی را به پوند یا یورو تبدیل کنید، معمولاً از علامتهای “$” برای دلار آمریکا، “£” برای پوند و “€” برای یورو استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *