معرفی جفت ارز AUD/USD

معرفی جفت ارز USD/JPY

در ادامه معرفی جفت ارزهای مهم فارکس نوبت به جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا میرسد. جفت ارزی محبوب و با نوسانات منطقی که در رتبه پنجم پرمعامله‌ترین کارنسی ها قرار دارد.

جفت ارز AUD/USD چیست؟

یکی دیگر از محبوب‌ترین جفت ارزهای فارکس، جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا است. در این جفت ارز، دلار استرالیا ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. عموماً به دلار استرالیا “اوزی” هم گفته می‌شود. استرالیا اگر چه جمعیت کمی دارد و حجم اقتصادی آن یک‌پنجاهم اقتصاد آمریکاست، اما پنجمین ارز پرمعامله فارکس را مدیریت می‌کند.

استرالیا یکی از کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا است. این کشور جزو بیست اقتصاد برتر دنیا است و در زمره کشورهای G20 فعالیت می‌کند. اقتصاد استرالیا عمدتاً بر پایه بازرگانی و کشاورزی است. عمده محصولات کشاورزی آن گوشت گوسفند، غلات، نیشکر و پنبه بوده و صادرات آن هم بیشتر به کشورهای کره جنوبی، ژاپن، آمریکا و چین است این جفت ارز عمدتاً اسپرد کمی دارد و قابلیت نقدشوندگی نیز در آن بسیار بالاست.

جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا با جفت ارزهای EUR/USD ، NZD/USD و AUD/CAD بیشترین میزان همبستگی را دارد. در نظر داشته باشید استرالیا سومین دارنده طلا در جهان به شمار می‌آید. از این رو طلا با این جفت ارز همبستگی مثبت دارد. همان‌طور که می‌دانید و احتمالاً هم تجربه کرده‌اید، وقتی اقتصاد یک کشور دچار مشکل می‌شود و ارزش ارز ملی کاهش می‌یابد مردم منتظر روزهای خوب نمی‌مانند و به خرید طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن روی می‌آورند. پس معمولاً طلا با ارزهای رسمی رابطه عکس دارد. دلیل آن هم مشخص است. طلا ارزش ذاتی دارد. از طرفی جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا با جفت ارزهای USD/CAD، USD/CHF و USD/JPY هم همبستگی منفی دارد.

پیشنهادی:   آموزش استراتژی معاملاتی فارکس

مثل اغلب جفت ارزها، تریدرهای روسی در صدر معامله گران روی جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا هستند. بعد از روس‌ها، تایلندی‌ها و آلمانی‌ها به این جفت ارز علاقه‌مندند. استرالیا و آمریکا به‌طور غیرمستقیم در قالب سرمایه‌گذاری‌های مختلف، حدود یک تریلیون دلار تبادلات اقتصادی دارند که برای کشور 26 میلیون نفری استرالیا فوق‌العاده عالی است.

معرفی جفت ارز USD/JPY

عوامل تاثیرگذار بر جفت ارز AUD/USD

مواد خام مثل نیکل، زغال‌سنگ و طلا نیز جزو اصلی‌ترین مواد صادراتی استرالیا هستند و مقصد آن‌ها هم عمدتاً چین و آمریکا هستند. از این رو به شدت نرخ بهره کشور آمریکا، روی اقتصاد استرالیا و جفت ارز دلار استرالیا به دلار امریکا تأثیر می‌گذارد. به طبع، اقتصاد چین هم تأثیر زیادی روی دلار استرالیا و قاعدتاً جفت ارزهای اوزی می‌گذارد.

اگر قصد معامله روی جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا را دارید باید توجه داشته باشید که بانک مرکزی استرالیا عمدتاً سیاست‌های محافظه‌کارانه دارد. یعنی نرخ بهره آن معمولاً بالاست و تورم را همواره کنترل می‌کند.

مثل همه جفت ارزها، داده‌های اقتصادی مهم روی این ارز تأثیرگذارند. آمار و شاخص‌های مهمی مثل نرخ بهره، درصد اشتغال، میزان تورم، ترازهای تجاری و.. روی این ارز تأثیرگذارند. از نظر تحلیل تکنیکال هم می‌توان گفت این جفت ارز، جزو ارزهای ریسک‌پذیر است و شاخص‌های احساسی روی آن تأثیرگذارترند.

بهترین زمان برای معامله جفت ارز AUD/USD

زمان آغاز بازار سیدنی، زمان پایان بازار نیویورک است. پس این دو بازار با هم همپوشانی ندارند. اما توصیه می‌کنیم زمانی که هردو بازار فعال هستند و نقدینگی آن‌ها بالاست روی این جفت ارز ترید کنید. یعنی از ساعت 16:30 تا 8:30 روز بعد برای ترید روی جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا مناسب‌تر است. اگر علاقه‌مند هستید روی ارزهای فارکسی ترید کنید، توصیه می‌کنیم با ثبت نام در سایت مستر اسکلپر به کانال سیگنالدهی ما دسترسی داشته باشید. یکی از جفت ارز های مطرح که در کانال سیگنال فارکس و دوره آموزش فارکس درباره با آن توجه ویژه ای داریم جفت ارز AUD/USD می باشد. اگر نیازمند سیگنال فارکس هستید، کافی است در کانال VIP ما عضو شوید.

پیشنهادی:   خرید اشتراک سیگنال فارکس

سؤالات متداول

چه زمانی برای ترید روی جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا مناسب‌تر است؟

بهتر است زمانی روی یک جفت ارز معامله کنید که همپوشانی بین سشن های معاملاتی آن‌ها محسوب شود. اگر همپوشانی ندارند در تایم فعالیت آن‌ها ترید کنید برای جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا از ساعت 16:30 تا 8:30 روز بعد نقدینگی بالاست.

جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا چه رابطه‌ای با XAUUSD دارد؟

از آنجایی که استرالیا یکی از کشورهای بزرگ در حوزه صادرات طلا و منابع معدنی است ، از این رو رابطه جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا با طلا مستقیم است.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *